topografoi.com



Author Topic: eleos re thryle!!  (Read 19663 times)

gpapak

  • Posts: 22
eleos re thryle!!
« on: 09 Δεκ 2004, 08:37 »
kataggelo tin omada tou olympiakou gia to panathlio kai mizero paixnidi pou ekane!!proth fora eftase toso konta sto na prokrithei stin epomeni fasi kai autoktonei!!! :furious3: :furious3: :furious3: an einai pote dynaton.mia omada pou thelei na legetai megali na min mporei na vgalei estw 1 swsti pasa se  ena olokliro imixrono!!epekse xeirotera kai apo emas!!auta eixa na pw...lew siga siga na arxisw na mazevw ta spasmena kommatia tis tv kai na ksekinisw tin ergasia stin fysiki...

ps. den nomizw na pistepsate auta pou egrapsa sto telos!! ;D ;D

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: eleos re thryle!!
« Reply #1 on: 09 Δεκ 2004, 09:55 »
Θέλω με κάθε επισημότητα να εκφράσω τα βαθιά και ειλικρινή μου συλληπητήρια για την ατελέσφορη προσπάθεια της ομάδας σας. Αν βεβαίως μπορεί να λέγεται ακόμα ομάδα μετά από μια τέτοια ποταπή εμφάνιση που το μόνο που κάνει είναι να δυσφημίζει το ελληνικό ποδόσφαιρο :whip: Αντί όμως να καταγγέλετε, κύριε Πρόεδρε, θα μπορούσατε να κινήσετε τις διαδικασίες αγοράς του Ολυμπιακού και όχι να μένετε στους τίτλους και τα οφίτσια. Στη συνέχεια θα απολύσετε τον Μπάγεβιτς και θα προσλάβετε εμένα για προπονητη, μπας και ευχαριστηθεί ποδόσφαιρο ο κόσμος. Γιατί έτσι όπως είναι ο Ολυμπιακός τώρα, ο μόνος τρόπος να ευχαριστηθεί κάποιος βλέποντας αγώνα του είναι να του "κάνει παιχνίδια" η Ιωάννα Λίλη...
« Last Edit: 09 Δεκ 2004, 09:57 by admin »

Apollondaman

  • Posts: 38
  • Gender: Male
Re: eleos re thryle!!
« Reply #2 on: 10 Δεκ 2004, 08:37 »
... i na trwei 5ares. Boleuome kai me auto ;D;D
Dont mess with the man

trifyllos

  • Posts: 2
  • Gender: Male
  • I Love TripodYaBB!
Ελλάς Ευρώπη Παναθηναικός!!!
« Reply #3 on: 10 Δεκ 2004, 20:41 »
Καλά μα είστε σοβαροί??Υπήρχε έστω και 1 νοήμων άνθρωπος που να πίστευε στ αλήθεια ότι θα περνούσε ο Ολυμπιακός στην επόμενη φάση???Ε,ήμαρτον πια...αυτά τα θαύματα δε γίνονται ούτε τα Χριστούγεννα...Τα λέμε σύντομα και στις άλλες ενότητες σύντομα μάγκες!Πολύ καλό το site σας!! ;)
Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό...*

sofaki

  • Posts: 33
  • Gender: Female
  • relax, take it easy...
Re: eleos re thryle!!
« Reply #4 on: 11 Δεκ 2004, 22:43 »
Δε ξέρω αν είμαι νοήμων ή παράφρων  :juggle: αλλά εγώ πίστευα οτι ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να περάσει στην επόμενη φάση(η ψευδαίσθηση αύτη χάθηκε στο 3ο γκόλ ομολογώ!!)...Αλλά αυτό που θέλω να πώ είναι οτι ανεξάρτητως ομάδας που στηριζουμε(και πόρωσης που έχουμε)κάθε ελληνική ομάδα όταν παίζει με ξένες θα πρέπει να έχει τη στήριξη όλου του φίλαθλου ελληνικού κοινού και όχι μερίδας του.Ούτε να χαιρόμαστε με την ήττα της..Είναι τουλάχιστον εγωιστικό και μικρόψυχο!!Εξάλλου όταν κερδίζουν οι δικές μας ομάδες η Ελλάδα προβάλλεται!!
Υ.Γ.Σας αγαπώ κι ας είστε βάζελοι!!Εσένα gpapak σε αγαπώ ιδιαίτερα γιατι εκτός όλων των άλλων είσαι και Ολυμπιακός!! :juggle:
Υ.Γ.2 Αντικειμενικά η γυναικεία άποψη είναι πιο ρεαλιστική!! :juggle:
Υ.Γ.3 Το καλύτερο σύμβολο είναι αυτό  :whip: κι ας είναι μαστιγιάκι αυτο που χτυπάει!! :whip:  :whip:  :whip:
***Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνάς, θα το μετανιώσεις***

Apollondaman

  • Posts: 38
  • Gender: Male
Re: eleos re thryle!!
« Reply #5 on: 13 Δεκ 2004, 06:07 »
egw prosopika exw stamatisei na koitaw "elliniko podosfairo" sto prosopo ite tou panathinaikou ite tou olibiakou ite kathe ->silogou.  An theloun na mathoun oi ksenoi oti oi ellines kseroun bala tha to mathoun apo tin ethniki omada prama pou apodixthike.

Twra na epifimw ton olibiako tou KOkkali (oxi ton ellinon) gia na pigenei i xwra mas brosta sto podosfairo mou fenete ligo travigmeno. To idio gia ton panathinaiko fisika.
Me liga logia i xwra mas provalete sto podosfairo mono me auto. Alla auto noiazei kanenan vazelo/gavro? To noima tis diamaxis ine na tin leei o enas ston allo... kai auto ine poio wraio
8)
Dont mess with the man

dionysos

  • Administrator
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Re: eleos re thryle!! - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
« Reply #6 on: 13 Δεκ 2004, 07:17 »
Στο Sofaki -> Sofaki μου με βρίσκεις σύμφωνω με όλα όσα λες...αλλά δεν υπάρχει, ή αν υπάρχει είναι σε μικρό ποσοστό, φίλαθλο κοινό στην Ελλάδα. Αλλά αυτό είναι το σημαντικοτέρο..να υποστηρίζουμε με κάθε τρόπο τη χώρα μας....ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΒΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!!!!!!

Στο Apollondaman-> Έχεις κάποιο δίκιο, αλλά ο Ολυμπιακός δεν είναι μόνο του Κόκκαλη....μην πας εσύ στο γήπεδο και θα σου ΄λεγα εγώ αν ο Ολυμπιακός ή ο Παναθηναϊκός θα μπορούσαν να σταθούν μόνο με τα λεφτά των Προέδρων τους ( ΠΡΟΕΔΡΕ: Τα λέω καλά;  ;) ) Αυτή είναι η γνώμη μου. Σκέφτομαι πολύ αθώα, το ξέρω,αλλά έτσι ίσως καλυτερέψουν τα πράγματα!!

..Τοπογράφος που δεν πίνει, μην το εμπιστεύεσαι..

gpapak

  • Posts: 22
Re: eleos re thryle!!
« Reply #7 on: 13 Δεκ 2004, 09:11 »
pesta re dionysos giati merikoi merikoi nomizoun oti epeidi eisai proedros mias omadas, simainei oti mporei na ta vgaleis pera monos sou(akou ekei theloun kai M3 :P :P)!kamia omada den tha mporouse na epiviwsei xwris tous filathlous tis(pou kai na exeis mono dyo,oi opoioi den anexoun na katsoun se olo ton agona!!)symfwnw omws kai me ton apollondaman oti o olympiakos einai tou kokkali kai oxi tis elladas,alla sigoura tha kserei oti o olympiakos kai kathe omada einai epixeirisi, kai stin sygkekrimeni periptwsi mia elliniki h opoia fernei mpoliko xrima stin ellada prosferontas theama.den tha itan kalo na pernage o olympiakos stin epomeni fasi etsi wste na epairne merika ek. euro parapanw mpas kai anavathmistei to theama pou vlepoume?oso gia tous vazelous,den pistevw na yparxei kaneis pou na min pisteve oti tha pernage o olympiakos stin epomeni fasi...?!mporei na min paizame tis proigoumenes xronies kali mpala,alla fetos den itan toso xalia i omada!(se auto elpizw kai egw kai paramenw proedros tis omadas...paidia tha tous fame tou xronou!!!!)

ps: se euxaristw poly sofaki gia ta kala sou logia!eutyxws pou exw kai esena kai me stirizeis!! ;)

Apollondaman

  • Posts: 38
  • Gender: Male
Re: eleos re thryle!!
« Reply #8 on: 13 Δεκ 2004, 09:53 »
telika poli meleti epese kai den leei....

Nomizete oti osa lefta erxontai apo tis nikes autes kataligoun ston elliniko lao?  ;D
Se tsepes pane me tin mia kai gi'auto exw tetoia antimetopisei tou thematos  :-/

Opos to ipes kai esi , esi skeftese poli athwa. Kai bravo sou kai makari na itan etsi.. Alla distixos auto ine adinato :( . Akoma kai i Real-madritis me tin Bartselona px ine xeirotera apo emas. I exthra ton omadon  ine xeriotero kai apo auto stin politi giati apla edw eberiexete kai to stoixeio tis amorfosias opou kanei poio diskolo kathe tetoia prospatheia gia ethniki sinidisi ,sto podosfairo mesw ton silogon (ti lew o poustis e? :o)


PS: Boreis na me les kai apollona btw :P
Ps2: Epidi ime noob kai den kserw ti, kai thelw na ta mathenw apo to forum ola ,telika tha mou pei kaneis ti egine me tin omada ton topografon? Egw iksera mono gia to game me tous politikous. ti alla paiksame? I mipos den paiksame kanena kai egine binia?  >:(
Dont mess with the man

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: eleos re thryle!!
« Reply #9 on: 13 Δεκ 2004, 19:50 »
Το ομολογώ. Το τρίτο γκολ της Λίβερπουλ το πανηγύρισα περισσότερο από το 4-1 του Παναθηναϊκού επί της Αϊντχόβεν [smiley=cwm12.gif].. Δεν είμαι υγιής φίλαθλος.. Αλλά μόνο όταν πρόκειται για τον Ολυμπιακό!!
Και ειδικά όταν στα ποδοσφαιρικά ζητήματα μπλέκονται κοριτσάκια (ακούς Σοφάκι μου;; )που ασχολήθηκαν με το σπορ γιατί ο γκολκίπερ της ομάδας θυμίζει λίγο σταρ του Hollywood..
Και ακόμα περισσότερο όταν οι Πρόεδροι που έχουν καβούρια στις τσέπες(Γιωργάκη ακούς;;;  :x: ) κάνουνε κόμμα με αυτά τα κοριτσάκια..

Πάντως, αν θέλουμε πραγματικά να θέσουμε το ζήτημα στις σωστές του βάσεις, οι οπαδικές αντιθέσεις είναι αυτές που διώχνουν τον κόσμο από τα γήπεδα.. Και με μικροαντιπαραθέσεις σαν τις δικές μας ευνοούμε την  εμφάνιση νέων Τσουκαλάδων(τυχαία είναι Ολυμπιακός;; ) και Χατζηχρήστων(ΑΕΚ).. Με την ανοχή μας σε φαινόμενα έντονου οπαδισμού τα ισχυροποιούμε και εν τέλει, τρόπον τινά, τα νομιμοποιούμε.

ΥΓ:Δεύτερος αγώνας έγινε και ήταν θριαμβευτικός, Απόλλωνα. Κερδίσαμε 14-3. Η κριτική του αγώνα αναμένεται το βράδυ..Συντονιστείτε στις οθόνες!!

ΥΓ2:Πρόεδρε, ελπίζω ότι μετά την επιτυχία δεν θα σε χάσουμε από τη σχολή για να μην πληρώσεις το Πριμ!! :P

Apollondaman

  • Posts: 38
  • Gender: Male
Re: eleos re thryle!!
« Reply #10 on: 14 Δεκ 2004, 00:16 »
good job paides gia to 14-3 !!!!!!
(me poious paizame?)
Ante pame gia next game (an exei) kai inform me plz giati exw kairo na paiksw kai thelw.

De erxome sxoli tis teleutaies meres logo diaforon thematon (no sleeping distixos :( ) opote den kserw kai ti paizete akribos teleutaia me tin sxoli.

Ps: Mazi sou kostaki "^_^" se auta pou les.
Dont mess with the man

dionysos

  • Administrator
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Re: eleos re thryle!!
« Reply #11 on: 14 Δεκ 2004, 05:18 »
Προς Kostaki ---> Να συμπληρώσω για τον νικηφόρο αγώνα μας...Ειδικά το τελευταίο γκολ ήταν απο τα καλύτερα της σεζόν...!!!! Σωστά? ;) ;D Και δεύτερον, έχεις δίκιο!!! Τα κοριτσάκια δεν έχουν καμία δουλειά με το ποδόσφαιρο...!!! :whip: Ή παν στο γήπεδο για να δουν τον αγαπημένο τους ποδοσφαιριστή ή πάνε στο γήπεδο για να κάνουν όργια...Τί ΄θέλουν να μας δείξουν, εμάς τους άντρες, ότι δεν μας έχουν ανάγκη?!! :whip:( ΑΕΚ - ΟΣΦΠ). Είναι πράγματα αυτά...!!! :furious3: :furious3:  
Πρόεδρε, εγώ ένα θα σου ζητήσω...Αφου λες ότι δεν υπάρχουν αρκετά χρήματα..Μη σε δω να τριγυρνάς με γκομενάκια μέσα σε κανα κάμπριο..!!! Θα εύχεσαι να στην είχε πέσει ο Κουφοντίνας. Ποιος Κουφοντίνας ο Κυριάκος Παπαχρόνης καλύτερα...!!!  :)
..Τοπογράφος που δεν πίνει, μην το εμπιστεύεσαι..

gpapak

  • Posts: 22
Re: eleos re thryle!!
« Reply #12 on: 14 Δεκ 2004, 07:28 »
fysika kai tha emfanistw stin sxoli kostaki,alla afou den yparxei omada auti tin stigmi giati na plisrwsw?oi misoi paixtes simera itan traumatismeni xwris kan na paizoume!! :P :P pantos re paidia, ntropi!min mou peite oti den omorfinane autes oi 2 thespesies parousies ton kalatrava...?kai den nomizw na theloun na deiksoun oti den mas exoun anagki,giati an den mas eixan anagki den tha trexan apo pisw mas... ;D ;D!pantos re dionysi,eisai poly skliros.xwris gynaikes ti na tin kanoume tin zwi?toulaxiston den se fovamai giati kabrio distyxws den yparxei...pou teteies xlides?elpizw an deis sto corolla na min mou valeis kamia bomba..?! ;D ;D

sofaki

  • Posts: 33
  • Gender: Female
  • relax, take it easy...
Re: eleos re thryle!!
« Reply #13 on: 15 Δεκ 2004, 02:32 »
Oτι θέλετε Διονυσακη και Κωστάκη να σταματήσουμε εμείς τα κοριτσάκια να ασχολούμαστε με τα αθλητικά θα το αποδώσω καθαρά στον υπέρμετρο φαλλοκρατισμό που σας διέπει και θα κλείσω το ζήτημα εδώ...
Μπορεί να είμαστε λίγες οι Τοπογραφίνες αλλά έχουμε άποψη και στα αθλητικά και θα τη λέμε...έστω σ'αυτους που ενδιαφέρονται...έτσι δεν έιναι Γιωργάκη μου;;[smiley=cwm38.gif]  [smiley=cwm38.gif]

Πάντως για να σοβαρευτούμε το ποδόσφαιρο αρέσει ανεξαρτήτως φύλου γιατί εκτονώνεσαι, πορώνεσαι, βρίζεις και υπάρχει λόγος ένω απολαμβάνεις και το Νικοπολίδη να πιάνει τη μπάλα...  [smiley=cwm38.gif]  [smiley=cwm38.gif]
Η μόνη διαφορά είναι οτι οι περισσότερες παρακολούθησαν πρώτη φορά ολόκληρο αγώνα στις αρχές Ιούλη ενώ εσείς παρακολουθούσατε το άθλημα πιο πριν..(Τώρα αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό γιατι λέγεται οτι οι περισσότερες γυναικες σε βραδιες Champions League κερατώνουν τους άντρες τους με κάποια αγοράκια που φανατίζονται αλλιώς!!)  :whip:  :whip:  :whip:

Υ.Γ. Οι γυναίκες σας έχουν ανάγκη όσο κι εσείς αυτές... :juggle:
Αυτό πρέπει να το μάθετε επιτέλους!!
Υ.Γ.2 Κωστή το παραμύθι με το Πινόκιο το ξέρεις ή θέλεις να το γράψω κάτω απο τη κρίτική του νικηφόρου αγώνα που θα περιγράψεις;;  :whip:  :whip:
Υ.Γ.3 Όταν "ξαναπαίξετε"και "ξανακερδίσετε"γράψτε το στο forum...ξέρω κι άλλα παραμύθια!!  :P  :P
Υ.Γ.4 Μη μιλήσουμε για όργια...αναλογικά δε σας συμφέρει!!! :whip:  :whip:  :whip:
***Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνάς, θα το μετανιώσεις***

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: eleos re thryle!!
« Reply #14 on: 15 Δεκ 2004, 09:49 »
Δεν είναι φαλλοκρατισμός.. Έχει να κάνει με τον λόγο για τον οποίο ασχολείσαι με κάτι, εν προκειμένω το ποδόσφαιρο.
Δηλαδή, τα κορίτσια ασχολούνται με το ποδόσφαιρο μόνο για τα ωραία μάτια(πόδια, γλουτους ή ότι άλλο δεν ξέρω..) κάποιων άθλιων ποδοσφαιριστών. Τα αγόρια δεν ασχολούμαστε για τον ίδιο λόγο. Αν είχαμε αντίστοιχα ταπεινά κίνητρα να ασχοληθούμε τότε θα ήμασταν όλοι ΑΕΚτζήδες, ιδού γιατί[smiley=cwm1.gif]:



ΥΓ:Δυο είναι τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή και είναι γένους θηλυκού: η γυναίκα και η μπάλα.. Πως να μην ασχοληθείς μετά αποκλειστικά με αυτά τα δύο;;

 

Copyright © topografoi.com