topografoi.com



Author Topic: Μεγάλες ασκήσεις τηλεπισκόπησης  (Read 10781 times)

an8rwpas

  • Posts: 98
  • Gender: Male
Ρε παιδιά, μήπώς μπορείτε να κάνετε μια σύντομη περιγραφή πως και με τι ασχολούμαστε στο συγκεκριμένο καλοκαιρινό μάθημα;;

Καλή εξεταστική σε όσους δίνουν.

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Από τα λίγα που ξέρω, πας για μία εβδομάδα στην Τήλο ή τις Οινούσσες (έτσι είχε γίνει όταν εμείς κάναμε τις Μεγάλες Γεωδαιτικές ΙΙ) και κάνεις κάποιες μετρήσεις μαζί με τους καθηγητές Τηλεπισκόπησης (τότε ήταν ο Γεωργόπουλος) και τα επεξεργάζεσαι κατά τη διάρκεια του επόμενου χειμερινού εξαμήνου για να βγάλεις κάποια αποτελέσματα (χατρογραφικά, υποθέτω). Από ότι έχω ακούσει θέλει πολύ δουλειά και έχει πολύ όγκο εργασίας. Αυτά τα ολίγα, από εμένα...

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Από τα λίγα που ξέρω, πας για μία εβδομάδα στην Τήλο ή τις Οινούσσες (έτσι είχε γίνει όταν εμείς κάναμε τις Μεγάλες Γεωδαιτικές ΙΙ) και κάνεις κάποιες μετρήσεις μαζί με τους καθηγητές Τηλεπισκόπησης (τότε ήταν ο Γεωργόπουλος) και τα επεξεργάζεσαι κατά τη διάρκεια του επόμενου χειμερινού εξαμήνου για να βγάλεις κάποια αποτελέσματα (χατρογραφικά, υποθέτω). Από ότι έχω ακούσει θέλει πολύ δουλειά και έχει πολύ όγκο εργασίας. Αυτά τα ολίγα, από εμένα...
Χμμμ μήπως το μπερδεύεις με της ασκήσεις Φωτογραμμετρίας;

an8rwpas

  • Posts: 98
  • Gender: Male
και εγώ αυτή την εντύπωση έχω...

Holly

  • Posts: 12
  • Gender: Female
Για τις μεγάλες ασκήσεις Τηλεπισκόπησης, θα απευθυνθείς στον κ. Αργιαλά, ή στην κα Καραθανάση. Το θέμα δεν είναι συγκεκριμένο, με όποιον καθηγητή επιλέξεις, θα συζητήσετε για πιθανά θέματα, τα οποία μπορεί να είναι βιβλιογραφικά, προγραμματιστικά, feature extraction με eCognition ή άλλα πακέτα κλπ...

an8rwpas

  • Posts: 98
  • Gender: Male
ευχαριστώ..

 

Copyright © topografoi.com