Συζητήσεις > αγρο-Πληροφορική και Τεχνολογία

Θέλω.... και φτηνό και γρήγορο internet. Μπορώ;

<< < (5/5)

liberostelios:
Απίστευτο κι όμως αληθινό. ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ (σχετικά) ΕΓΚΑΙΡΑ! Το πρόγραμμα δίοδος είναι σχεδόν έτοιμο. Οδηγίες κλπ. διαβάστε στο άρθρο του site www.adslgr.com.

Ήδη είναι ενεργά τα σχετικά site του προγράμματος "Δίοδος", www.diodos.edu.gr και www.diodos.net.gr. Το φοιτητικό internet, λοιπόν, μοιάζει να είναι στην πόρτα μας! Βέβαια, επειδή είμαστε Ελλάδα, ποτέ δεν ξέρεις  ;)

Κωστής:
Από Δευτέρα 27 Μαρτίου 12:30 ξεκινούν οι αιτήσεις για παροχή φοιτητικού adsl με ταχύτητες τουλάχιστον 384/128 Kbps..
Λεπτομέρειες από το www.diodos.edu.gr
Εν τάχει τα δικαιολογητικά:
   *  Βεβαίωση Σπουδών από τη Γραμματεία της Σχολής
   * Υπεύθυνη δήλωση του φοιτητή για τη διεύθυνση κατοικίας του
   * Έγγραφο που εκδίδει ο τηλεπικοινωνιακός πάροχος (π.χ. λογαριασμός τελών) από το οποίο αποδεικνύεται η σύνδεση της γραμμής στη διεύθυνση κατοικίας του φοιτητή.

Και αν η γραμμή δεν είναι στο όνομα του φοιτητή αλλά στο όνομα συγγενή ή εκμισθωτή του:

   * Εξουσιοδότηση του κατόχου της γραμμής ότι αποδέχεται την ενεργοποίηση ADSL πρόσβασης.

liberostelios:
Για δες καιρό που διάλεξε, το internet (το φοιτητικό) να γίνει... Τώρα που αγόρασα το DSLcube βρήκε; Τέλος πάντων. Να δούμε και πως θα πάει και αν είναι το κάνουμε μετά από 5 μήνες.

Πάντως, νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον να δούμε πως θα είναι η υλοποίηση του σχεδίου. Και, δεδομένου ότι θα χρησιμοποιήται ειδικό δίκτυο, αν θα είναι καλύτερες ή χειρότερες οι ταχύτητες από τις φυσιολογικές. Προτίνω, πάντως, να κάνουμε ένα γκάλοπ για το ποιοί προτίθενται να χρησιμοποιήσουν το φοιτητικό DSL.

Κωστής:
ανακοινώθηκαν σήμερα οι προσφορές και ξεκινάνε οι αιτήσεις.. όχι ιδιαίτερα πράγματα..
Με αποκλειστικές δηλώσεις του σε μένα ο gpapak τόνισε πως υπάρχουν προσφορές σε μεγαλύτερες ταχύτητες με μόλις 20Euro/μήνα, ενώ ο Liberostelios δήλωσε "Θα το σκεφτώ!". Τις επόμενες μέρες αναμένονται εμβριθείς αναλύσεις από τους ειδήμονες του forum περί τα ADSL..
Ρεπορτάζ για τις ειδήσεις του ΤηλεΦως, Κωστής Παπασπύρου.. Ευχές για ένα όμορφο βράδυ...

Κωστής:
Είναι το πρώτο μου μήνυμα με φοιτητική adsl.. Με γεια μου!! Έβαλα otenet 384 και πετάει..
Στέλιο! Ακόμα να σου εγκαταστήσουν το dslCube ;   ;D ;D ;D

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Go to full version