Συζητήσεις > αγρο-Πληροφορική και Τεχνολογία

Τηλέφωνο και επικοινωνία μέσω internet

<< < (2/3) > >>

liberostelios:

--- Quote ---Kai logiko einai na iparxei mia tetoia antidrasi arxika stin kina opou i texnologia einai arketa brosta (kai oi anthrwpoi).
--- End quote ---

Οι άνθρωποι στην Κίνα είναι αρκετά μπροστά;;;;;; Μήπως κάνεις κάποιο λάθος; Δεν μπορώ βέβαια να είμαι και 100% σίγουρος, αλλά στην Κίνα δεν υπάρχει δικτατορία, και οι κινέζοι δεν έχουν να φάνε καλά-καλά; Είναι αυτό που λένε όλοι, ότι η Κίνα αποκτά δύναμη επειδή έχει φθηνό εργατικό δυναμικό! Πως συνδυάζεται αυτό με τεχνολογική εξέλιξη (δε μιλώ για επίπεδο κράτους, αλλά για τους απλούς πολίτες). Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις... Ή το κάνω εγώ...  ;)

Κωστής:
Η κίνα έχει έτσι κι αλλιώς -λόγω του δικτατορικού καθεστώτος- προηγούμενα με τις νέες τεχνολογίες και ειδικότερα με το internet Το οποίο θεωρεί πηγή πολλών κακών, κατά τα φαινόμενα!  Και με το google δεν είχε προχωρήσει σε απαγορευσεις πριν λίγο καιρό;
Τώρα μαλιστα -λέει- προχώρησε στη δημιουργία black list χρηστών του skype και τους απειλεί με πρόστιμο.   :o

Apollondaman:

--- Quote ---και οι κινέζοι δεν έχουν να φάνε καλά-καλά;
--- End quote ---

ksereis poso kanei to souvlaki sto pekino?

Genika.. oi kina einai dinami, kai kapote tha kanei to "bam" kai tha bgei stin fora. Kinezika proionta FTW (for the win).

Telos... oi kina ebgale to "black list" i etairies?
Kai egw exw akousei oti bgazoun nomo se merika rpg paixnidia, wste meta apo 3wres o charaktiras na "kourazete" kai na xanei dinatotites etsi wste na min paizoun 24/24 oi kinezoi/koreates/iaponezoi (den kserw poioi akribos ;) ).

gpapak:
kalispera se olous!!
loipon...dwrean tilefvna sxedon se oli tin europi apo edw... http://www.voipbuster.com/en/index.html
einai beta akoma kai den kserw gia poso akoma tha einai free...
pantws doulevei kanonika giati to dokimasa!! ;D ;D
to mono kako einai oti einai gia 1 lepto tin fora.... :'( :'(

Κωστής:
δυστυχώς gpapak για άλλη μια φορά μου θυμίζεις ότι πρέπει να προβώ στις απαραίτητες ενέργειες για εγκατάσταση γραμμής dsl. Όπως προείπα με αυτά τα προγράμματα και 56κ ταχύτητα ο η/υ(ο δικός μου τουλάχιστον - αν και τον έχω βαρυφορτώσει και χρειάζεται ξεκαθάρισμα..) τα παίζει κανονικά..

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Go to full version