topografoi.com



Συνδεδεμένες εκδηλώσεις

  • Εκδήλωση IEEE και EESTEC: 18 Ιουν 2009

Author Topic: Εκδήλωση του Φοιτητικού Παραρτήματος της IEEE και της EESTEC  (Read 4834 times)

τοπογραφίνα

  • Posts: 11
  • Gender: Female
Μεταφέρω από τις γενικές ανακοινώσεις του ΕΜΠ

Quote
Το Φοιτητικό Παράρτημα της IEEE και η EESTEC έχουν την χαρά να ας προσκαλέσουν στην εκδήλωση για ενημέρωση σχετικά με μεταπτυχιακές σπουδές σε Ευρώπη και Αμερική που θα πραγματοποιηθεί αυτή την Πέμπτη 18/6 11:00am-5:00pm στην αίθουσα εκδηλώσεων του Κτιρίου Διοίκησης.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης επισυνάπτεται.
Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία (Κάλβος)

chiossif

  • Posts: 334
Είμαι περίεργος να έρθω για να δω αν θα ρωτήσει κάποιος ενδιαφερόμενος αν τα διεθνή ιδρύματα ή οι φορείς που θα παρουσιαστούν αναγνωρίζουν τα διπλώματα του ΕΜΠ ως επιπέδου Masters -και άρα μας δέχονται σε διδακτορικά ή διατμηματικά μεταπτυχιακά-.
Άραγε οι ξένοι τι θα απαντήσουν; Ναι, Όχι, εξαρτάται ή το πολύ "τόσο όσο τα αναγνωρίζετε και εσείς" (εννοώ το ίδρυμα το ίδιο και τους αποφοίτους του :-) όχι το ελληνικό δημόσιο)

Αστειεύομαι... ( μέσα απ' την ασφάλεια που μου παρέχει το δικό μου δίπλωμα :-) )

ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΤΕ...

τοπογραφίνα

  • Posts: 11
  • Gender: Female
Σύμφωνα με τα λεγόμενα της εκπροσώπου της DAAD (που πρόλαβα και άκουσα), στη Γερμανία το δίπλωμά μας αναγνωρίζεται πλήρως και έτσι μας δίνεται το δικαίωμα να ακολουθήσουμε αμέσως μετά την απόκτησή του από το ΕΜΠ, διδακτορικές σπουδές.
Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία (Κάλβος)

 

Copyright © topografoi.com