Συζητήσεις > Οι προπονητές του Καναπέ

Ολυμπιακός και Ευρώπη..

(1/5) > >>

Κωστής:
Κάποιος τον έχει μουτζώσει το Γάυρο.. Όλες οι συγκυρίες έδειχναν θετικές..

Απορίες ενός μπερδεμένου προπονητή του καναπέ!
Μήπως έφταιγε η σύνοδος πλανητών;
Μήπως έφταιγε που όλοι θέλανε εκδίκηση για την 5άρα πριν από χρόνια, αλλά ξεχάσανε ότι η εκδίκηση τρώγεται κρύα, και φάγανε τελικά την κρυάδα;
Μήπως ο Νικοπολίδης είναι τσακωμένος με την άμυνά του και αδυνατούν να συννενοηθούν;
Μήπως του Νικοπολίδη του καλάρεσε η θέση του επιθετικού από το Ελλάδα-Καζακστάν και ξέχασε να παίζει τέρμα;
Μήπως η μόνη ελπίδα του Ολυμπιακού να δει τελικό είναι το Football Manager;

Σοβαρά τώρα.. Μήπως ο Ολυμπιακός πρέπει να βρεί ορθόδοξο σύστημα ανάπτυξης και να μην επαναπαύεται στις εγχώριες επιτυχίες με τους Πανιώνιους, οπού υπάρχει έτσι κι αλλιώς μεγάλη διαφορά ποιότητας; Όχι τίποτε άλλο, αλλά είναι κρίμα κι άδικο για τον Ολυμπιακό -με τους παίχτες που έχει φέτος, αν εξαιρέσουμε  την άμυνα- να μην πάει μπροστά...

ΥΓ: Ο Ολυμπιακός έχει ελπίδες.. Θα παλέψει για την δεύτερη θέση με την ψόφια Ρεάλ.. Βέβαια μισοπεθαμένη λέγανε και τη Ρόζενμποργκ και ιδού τα αποτελέσματα..

liberostelios:
Δύσκολο... Πολύ δύσκολο... Αν αναλογιστείς τι ψυχολογικό βάρος υπάρχει στους παίκτες του Ολυμπιακού πιστεύω ότι είναι δύσκολο το να περάσει (τουλάχιστον στο Champions League).

Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει ρε παιδιά! Εγώ περίμενα κανένα 3-0 με 4-0! Και, όπως και να το κάνουμε, πόσο κακός μπορεί να είναι ο Πανιώνιος και πόσο καλή η Ρόζενμπογκ; Δικαιολογείται αυτή η μεταμόρφωση; Να πω ότι κέρδισε τον ένα 3-0 και έχασε από τον άλλον 0-1, εντάξει, αλλά τέτοια μετάβαση από το Ζενίθ στο Ναδίρ... Δηλαδή με τη Λυόν τι θα γίνει;

Και, αναφορικά με τη Ρεάλ (και παρά το γεγονός ότι είμαι Μπαρτσελόνα -ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΟΜΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑ-), δεν έπαιξε και πολύ άσχημα χθες. Η Λυόν απλά ήταν πολύ αποτελεσματική, αρκετά τυχερή και απόλυτα ουσιώδης. Δε νομίζω, όμως, ότι αυτό το 3-0 είναι η εικόνα του αγώνα (όπως και το 1-3 δε νομίζω ότι είναι η σωστή εικόνα του αγώνα του Ολυμπιακού) κι ας έχασε και πέναλτυ η Λυόν.

Δυστυχώς, φίλοι μου, το ελληνικό ποδόσφαιρο πάει απ' το κακό στο χειρότερο. Θα έλεγα, βέβαια, ότι ελπίζω να συνεχίσει, τουλάχιστον, ο Παναθηναϊκός για να κρατάει την ελληνική σημαία στην Ευρώπη (κάτι τέτοια δεν έλεγε ο Φιλιππίδης;) όπως συνήθιζε να κάνει παλιά, αλλά με τέτοια ομάδα, ας προσπαθήσουμε να αποφύγουμε τους 0 βαθμούς!

Ελπίζω να ανακάμψει ο Ολυμπιακός γιατί έχει δυνατότητες να βοηθήσει την Ελλάδα και τον χρειαζόμαστε την Ευρώπη...

dionysos:
  Παρακαλώ μίλησε κανείς....?????

jack_survey:
koita na deis pou kanoun kai plaka oi fila8loi tou olympiakou anti o ka8enas na katsei na dei ta xalia sthn omada tou kanoun kazoura se forums..afou eiste etsi 8a eiste mia zwh pelates gia thn eurwph.emeis den pai3ame xasame.eseis omws ta idia pantelakh mou ta idia pantelh mou....pelaaaates
:furious3:

Κωστής:
Και οι δυο ομάδες είναι για πολλές μούντζες.. Παίζουν τόσο αντιπαραγωγικό ποδόσφαιρο που, προσωπικά, θα αρχίζω να υποστηρίζω Skoda Ξάνθη και Λάρισα.. Παίζουν τόσο βαρετά, που έγραψα τους αγώνες σε βίντεο για να τους βάζω στο 4χρονο ανιψάκι μου όταν δεν θέλει να πάει για ύπνο, το σκασμένο.. Περισσότερο ενδιαφέρον, πραγματικά τώρα, παρουσιάζει το αποκαλυπτικό δελτίο ειδήσεων στο extra με το Στέφανο Χίο και το Γιάννη Παπαγιάννη.. Επιθετική πρωτοβουλία μηδέν.. Μήπως τυχόν τους είπαν ότι υπάρχει ειδικός φόρος για να μπείς στην περιοχή του αντιπάλου; Με τέτοιες εμφανίσεις θα είναι προσβολή για το ποδόσφαιρο να περάσουν στην επόμενη φάση.. Όχι ότι Ρόζενμποργκ και Ουντινέζε έπαιξαν καμια καλή μπάλα και αξίζουν να περάσουν, αλλά αυτό είναι κακό δείγμα για το ποδόσφαιρο γενικότερα..

Μιας και οι ομάδες ομάδες μας στο ποδόσφαιρο δεν έχουν καμία τύχη και το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι να παραδώσουν τα διαβατήριά τους και να τους απαγορευτεί η έξοδος από τη χώρα , ας ασχοληθούμε με μία ομάδα που δείχνει να έχει ταλέντο, διάθεση και προοπτική: Εθνική Ελλάδος Μπάσκετ και Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στη Σερβία. Σήμερα με τη Γαλλία 21.30  

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Go to full version