topografoi.com



Author Topic: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...  (Read 17156 times)

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Καλά, ρε παιδιά! Τόσο καιρό έχουν γίνει συντριβές, πεντάρες, τεσσάρες, αποκλεισμοί και κανένας δε μίλησε; ΕΛΕΟΣ! Δηλαδή, αν δεν πατούσαμε στη σχολή, δε θα μπορούσαμε να πλακωθούμε στο ξύλο! Για το θεό!

Λοιπόν, πιστεύω ότι ο αποκλεισμός του Παναθηναϊκού από τον Εργοτέλη μπορεί, επιτέλους, να αναστήσει τις σπόντες, τις πισώπλατες μαχαιριές και τους όμορφους καυγάδες που χρειάζεται αυτό το φόρουμ.

Και αρχίζω με το ερώτημα: Τελικά παρέλαση, ο Μαλεζάνι, είδε! Λίγα στολίδια χριστουγεννιάτικα (μιας και κάποιοι ήδη έχουν στολίσει) είδε! Θα μπορέσει να δει πόσο όμορφη είναι η Αθήνα μας γεμάτη από στολίδια;

Μην ανησυχείται, φίλοι Παναθηναϊκοί! Το πλάνο είναι πενταετές! Δηλαδή... υπάρχουν και χειρότερα που δεν τα έχουμε δει ακόμα. Σε πέντε χρόνια θα δούμε τα πρώτα σημάδια της δουλειάς! Οι διοικούντες και το τεχνικό τιμ, πάντως, δεν ανησυχούν. Σου λέει "Υπάρχουν και χειρότερα. Στην αρχή της σεζόν ήμασταν υπο υποβιβασμό!".

Τελικά, ένα έχω να πω: ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΧΑΛΚΟΥΤΣΙΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

dionysos

  • Administrator
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #1 on: 11 Νοε 2005, 04:58 »
Στέλιο θα ήθελα να σε συγχαρώ...Τα λεγόμενά σου μακάρι να τα μιμηθούν κι άλλοι...!!! ;) Έτσι είναι όμως το ελληνικό ποδόσφαιρο..
Ζήτω το ΑυθαιρετοΧαλκούτσι...!!!!
..Τοπογράφος που δεν πίνει, μην το εμπιστεύεσαι..

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #2 on: 12 Νοε 2005, 02:42 »
εγώ πάντως κρατάω ακόμα μικρό καλάθι, για να συγκρίνω την πορεία μας στο σεωτερικό πρωτάθλημα ΕΜΠ και μετά να σχολιάσω τους Λεοντιοδάρλες και τους γκουμογκέκες.. Τους άχρηστους, τα κρέατα, τα ρεμάλια...
Συντάσσομαι με το Στέλιο, αλλά αλλάζω ομάδα: ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΗΛΥΣΙΑΚΑΡΑ (που μπορεία να μας φιλοξενήσεις άμα κερδίσουμε το πρώτο ματς)

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
είδα μπάλα...
« Reply #3 on: 13 Νοε 2005, 08:54 »
...επιτέλους... είδα να παίζεται μπάλα.. Αργεντινή - Αγγλία 2-3. Είναι δυνατόν να παρακολούθησε άνθρωπος αυτό το ματς και την ίδια στιγμή να μην αξίωσε την δια νόμου κατάργηση των ελληνικών (αντι)ποδοσφαιρικών πρωταθλημάτων;;; Ανάθεμα το τσούκου τσούκου μπωλ τους και ανάθεμα την ψευδαίσθησή μου ότι ο Παναθηναϊκός ή ο Ολυμπιακός και η ΑΕΚ είναι σε θέση να κλοτσήσουν με αξιοπρέπεια τη μπάλα..
ΕΛΑ ΜΩΡΗ SKODA ΞΑΝΘΗ....

rc

  • Posts: 19
  • Gender: Female
  • I Love TripodYaBB!
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #4 on: 19 Νοε 2005, 22:41 »
Χαιρομαί για την αυτοκριτική σας εγώ δεν θα κάνω ακόμα θα την αφήσω για μια πιο δύσκολη στιγμή, αφού τιποτα κακό δεν μας συνέβη στο άμμεσο παρελθόν (η διακοπή του πρωταθλήματος και του champion league βλέπεις). Όσο για τους παικτες που δεν μπορούν να κλοτσήσουν αξιοπρεπώς την μπάλα (σε σχέση με ¶γγλους και Αργεντίνους) έχουν και το ''προνόμιο'' να σνομπάρουν το uefa  και να θεωρήτε αποτυχία η συνέχιση σ'αυτό.

jack_survey

  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • i am in love with an angel
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #5 on: 23 Νοε 2005, 01:52 »
re paidia mia xara einai kai to uefa.de blepoume ta xalia mas lew gw.x8es ston agwna ths aek me ton atromhto esbhsan dyo proboleis kai to paixnidi anablh8hke gia mish wra.ELEOS....twra 8elw na dw ti 8a ginei afou x8es apofasisthke h systash ths superliga ante kai tou xronou 8a pesei poly xrhma elpizw afou 8eloun na anaba8misoun to prwta8lhma kai elpizw h epae na mh sbhsei tous proboleis gia na mh doume ta xalia ths tou xronou....ANTE MWRH IWNIKARA

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #6 on: 24 Νοε 2005, 14:17 »
Η ιστορία με τη Σούπερ Λίγκα βρωμάει, κατά τη προσωπική μου άποψη. Και για να βγάλουμε αυτό το συμπέρασμα αρκεί να παρατηρήσουμε κάτι: Και οι τρείς μεγάλοι τάχθηκαν υπέρ! Τι άλλο θέλει κανείς για να δει ότι η υπόθεση μάλλον δεν είναι "για το καλό του ποδοσφαίρου"; Και, αν βάλουμε και το Μπέο μέσα σε όσους συμφώνησαν, τότε ενισχύεται η υπόθεσή μου...

Το παιχνίδι του Παναθηναϊκού μένει ασχολίαστο! Κουραστήκαμε πια...  :furious3:

Ολυμπιακός: Έλεος! Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά! Εκεί που όλα πήγαιναν καλά, ξύπνησε η "ψυχή του Θρύλου της Ευρώπης" και είπε: "Ε, όχι! Δεν μπορεί να κερδίσω! Πρέπει να φάω ένα γκολάκι!". Και το κανε!!!!! ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ. Κύριε Πητ Παπαδάκο, κυρία Λίτσα Πατέρα και όλοι εσείς οι επιστήμονες των παραφυσικών φαινομένων: ΒΑΛΤΕ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!! Τουλάχιστον δώστε μια εξήγηση. Είναι φαντάσματα, είναι εξωγήινοι, είναι η μοίρα... τι είναι;  ???

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #7 on: 24 Νοε 2005, 22:14 »
Είδες πως αλλάζουν οι καιροί; Τώρα άρχισε ο Ολυμπιακός να προσφέρει βαθμούς στο ελληνικό ποδόσφαιρο.. Μπράβο ρε θρύλε που απέσπασες το Χ ;D

jack_survey

  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • i am in love with an angel
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #8 on: 09 Δεκ 2005, 05:46 »
file kotso h omada paei xalia mhpws o malezani akousei gia sygkomidh apo to champions league kai apo ta liga agglika pou 3erei anti gia sygkomidh pontwn nomise sygkomidh gkol ......barca-5   berte(sum)-6 oudine(sum)-5...kai balame....3 an to skefthke etsi tote tou xronou an bgoume sthn eurwph 8a pame kateu8eian stous 16.... ;D

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #9 on: 09 Δεκ 2005, 07:33 »
jack οι φήμες λένε ότι ο allenatore alberto δεν θα κάνει ρεβεγιόν στην Ελλάδα.. Το πρόβλημα όμως είναι ότι και να τον διώξουμε, ποιός θα έρθει, ε; Μου λες; Μόνο ο Τότης αξίζει... Δυστυχώς φέτος ο Παναθηναικός μπέρδεψε το Πενταετές με τις Πεντάρες...

jack_survey

  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • i am in love with an angel
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #10 on: 10 Δεκ 2005, 04:09 »
file kotso kati akougetai peri mpagevits to diabasa kai shmera sto in.gr opou elege oti o alberto perimenei thn  apofash tou bardinogiannh egw pisteuw oti to aurio me ton hraklh 8a paixtei h 8esh tou malezani sto pagko...ante kai me bagevits na doume ti 8a kanoume  :furious3:

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #11 on: 10 Δεκ 2005, 11:22 »
1ον: Καλύτερα Μαλεζάνι παρά Μπάγεβιτς! Προσωπικά δεν το γουστάρω καθόλου, όχι τόσο σαν προσωπικότητα όσο σαν προπονητή. Φέρτε το Παράσχο ρεεεεεε! Η το Ματζουράκη! Να κάνει λίγη δουλίτσα! Η το Δώνη που είναι και δικό μας παιδί...  ;) Εν πάση περιπτώσει, πιστεύω (αλλά και ελπίζω) ότι δεν πρόκειται να έρθει ο Μπάγεβιτς στον Παναθηναϊκό, όπως και να χει.

2ον: Δύσκολα φεύγει ο Μαλεζάνι, ακόμα και τώρα! Τουλάχιστον τα πηγαδάκια (και δε μιλώ, τώρα, για τον κάθε ένα που του 'ρχεται και βγάζει ένα σενάριο απ' το μυαλό του) μιλούν ακόμα για πλήρη στήριξη του Τζίγκερ στο Μαλεζάνι. ¶ντε να δούμε που θα το πάει! Που ξέρεις! Ίσως όντως φταίει το ότι ήρθαν πολλοί νέοι παίκτες!!!!! Μπορεί να μην έχει καταφέρει να φτιάξει ούτε ένα στοιχειώδες σύνολο, αλλά εμένα μ' αρέσει ένα πράγμα που και καλός προπονητής να έρθει δύσκολα θα το έχει: Ρίχνει τους πιτσιρικάδες στα βαθιά. Δε λέω ότι είναι λόγος για να μείνει. Απλά, αν φύγει είναι κάτι που θα μου... "λείψει"!

3ον: Ευθύνες υπάρχουν και στη διοίκηση που, ναι μεν έκανε πολύ καλές κινήσεις αυτό το καλοκαίρι (ασχέτως αν δεν της "βγήκαν"), αλλά έδιωξε με πολύ άσχημο τρόπο την προηγούμενη γενιά ποδοσφαιριστών "ξενερώνοντας", κατά κάποιο τρόπο, και αυτή τη γενιά, που σου λέει ότι "Αύριο-μεθαύριο μπορεί να μου φερθούν κι εμένα έτσι".

Πάντως, η στήριξη του Βαρδυνογιάννη καλά κρατεί, προς το παρόν. Και αυτό έχει ένα θετικό: ότι η νοοτροπία του "¶ντρα θέλω, τώρα τον εθέλω" δεν υπάρχει στον Παναθηναϊκό του Τζίγκερ! Βέβαια, το κακό είναι ότι δεν υπάρχουν και τα θετικά σημάδια που να μου λένε ότι η ομάδα σε 1,2 άντε 3 μήνες θα ρολάρει! Το να μην έχει δέσει την ομάδα ο Μαλεζάνι θα μπορούσα να το δεχθώ αν ήταν μόνο αυτό. Αλλά αυτό δε δικαιολογεί το ότι οι παίκτες περπατάνε στο γήπεδο, ότι δεν μπορούν να αλλάξουν μια πάσα και γενικότερα το τρομερό χάλι! Εντάξει, δε ζήτησα και τη Ρεάλ, αλλά έστω τον Ατρόμητο, ως ομάδα, μπορούμε να τον φτάσουμε εν τω μεταξύ! Δηλαδή η ομάδα θα σέρνεται και ξαφνικά... ΤΣΟΥΠ!... θα δούμε μια ομαδάρα; Δε γίνεται. 4 μήνες τώρα, ένα σημάδι θα έπρεπε να είχαμε δει.

ΥΓ.: 1) Παρηγοριά στον... άρρωστο Παναθηναϊκό είναι οι δηλώσεις του Νταμπίζα ότι "είναι θετικό που υπάρχει τέτοια στήριξη σε ένα προπονητή που δεν έχει επιτυχίες και μου δείχνει σωστή νοοτροπία!", μιλώντας για την περίπτωση του ΠΑΟ. Βέβαια, αν έχανε η ομάδα του δεν ξέρω τι θα έλεγε...   ;)

2) Πόσο πιο χαμηλά θα φτάσουμε; Καλά να φάμε 3 από την Ουντινέζε, 5 από τη Μπάρτσα, 5 από τη Βέρντερ, να χάσουμε από τον Ατρόμητο, να αποκλειστούμε από τον Εργοτέλη... αλλά να κάνει και "ρεπορτάζ-αποκάλυψη" για τις ευθύνες στο θέμα του Παναθηναϊκού ο Στέφανος Χίος... Ε, ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!!!! Που πάμε επιτέλους!!!!!!!!!!!! ¶κου να μας πιάσει ο Χίος στο στόμα του... Ε, ρε κατακαημένη τριφυλλάρα....

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #12 on: 10 Δεκ 2005, 11:32 »
Κι όσο εμείς μιλάμε επί θεωρητικού... έχουμε εξελίξεις. Έντονες φήμες, λοιπόν, μιλάνε για το νέο τεχνικό διευθυντή που θα έρθει στην ομάδα και θα είναι ο... όχι δεν είναι Βέλιμιρ Ζάετς, αλλά ο Βαγγέλης Βλάχος! Για να δούμε...

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #13 on: 08 Ιαν 2006, 11:26 »
και ναι!!! παρ' όλη τη μουρμούρα που ρίχνουμε όλοι, ο Μαλεζάνι έκανε Ρεβεγιόν στην Παιανία, και με τον Φάνη Γκέκα φορτσάτο ελέω χθεσινής φώτισης, έκανε καλό ποδαρικό εναντίον της Λάρισας για το 2006. 3-0.
Έλα μωρή ομαδάρα...

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: Μιλήστε λίγο για το χάλι μας...
« Reply #14 on: 09 Ιαν 2006, 08:41 »
Πο πο πο πο... Τι μπαλάρα παίξαμε χθες! Και βάλαμε και γκολάρες...

Πάμε, τώρα, να σκίσουμε τους Γαυρους σαν... σαρδέλες μες στο Καραϊσκάκη (κάποιος παρά είναι ενθουσιασμένος  ::) ). Πάντως, εμένα ο Τζιόλης δε μου άρεσε και τόσο πολύ όσο λένε οι σημερινές εφημερίδες. Σίγουρα έβαλε γκολάρα και ήταν πολύ καλύτερος από τον Κονσεϊσάο (μωρέ ουστ!  :whip:) αλλά όχι και ότι έκανε φοβερό παιχνίδι!

Ελπίζω να μην πρόκειται, λοιπόν, απλά για προσωρινή άνοδο της απόδοσης της ομάδας και, επιτέλους, να μπορούμε να βγούμε κι εμείς οι βάζελοι με ψηλά το κεφάλι στην κοινωνία!

 

Copyright © topografoi.com