topografoi.com



Author Topic: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I  (Read 13947 times)

jack_survey

  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • i am in love with an angel
ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« on: 13 Φεβ 2006, 14:11 »
h wra einai 04:08 3hmerwmata deuteras molis twra teleiwsa to diabasma kai h8ela na to moirastw mazi sas eimai poly sygkinhmenos (sniff sniff).kalo 3hmerwma pou leme kai meis oi koumparoi sth kyrpo( opws 8a elege kai o filos dionysos αει...καλα)  ;D

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #1 on: 14 Φεβ 2006, 05:13 »
Η ώρα είναι 19:07. Κατάκοπος από την πίτσα χατ.. εεε, την εξέταση φωτογραμμετρίας δίνω κι εγώ αναφορά με τη σειρά μου.. Αντε να γραψουμε και Ανώτερη να πάει στην ευχή του Θεού κι αυτή η εξετστική..

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #2 on: 14 Φεβ 2006, 11:54 »
Χμμμ... χμμμ... Εεεεεε... Δε θέλω να σε πικράνω, Κωστάκη, αλλά η εξεταστική τελειώνει την Τρίτη με Αναλυτική Χαρτογραφία...  :juggle:

Η ώρα είναι 1:54πμ και λέω να την πέσω για ύπνο... ¶ντε καληνύχτα...  ;)

dionysos

  • Administrator
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #3 on: 14 Φεβ 2006, 20:36 »
Η ώρα είναι 10:34 π.μ....Έχω αρχίσει να διαβάζω Ανώτερη Γεωδαισία...και απορώ... ???
..Τοπογράφος που δεν πίνει, μην το εμπιστεύεσαι..

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #4 on: 14 Φεβ 2006, 21:11 »
Η ώρα είναι 11:08 και η παρατήρηση του Liberostelios ρίχνει κι άλλο αλάτι στις πληγές μου.. Σε πείσμα του dionysos που χαλάει την πιάτσα διαβάζοντας, κάνω Μελέτη(!) στον Πρωινό Καφέ..

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #5 on: 14 Φεβ 2006, 22:23 »
Η ώρα είναι 12:19 και έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα αυτό που κάνουμε με την ώρα!!!!!

Τέλος πάντων, είδατε το πρόγραμμα του εαρινού εξαμήνου; Έβαλα και ανακοίνωση με link, γιατί έτσι κάνουν οι καλοί administrator (οι οποίοι είναι και οι μόνοι που μπαίνουν στο forum  ;D).

Anyway, να καταγγείλω, μιας και είμαστε και στο αρμόδιο forum, το γεγονός ότι το πρόγραμμά μας είναι τελείως τσαπατσούλικο και δυσανάγνωστό! Έλεος ρε παιδιά! Σκανάρανε το πρόγραμμα με τη χειρότερη ανάλυση, το πετάξαν σε ένα pdf και μας το έβαλαν στο internet! Καλά, αυτοί δεν το έφτιαξαν σε Word; Αντί να πατήσουν ένα κουμπί να το κάνουν pdf με φυσιολογική και ευπρεπή μορφή προτίμησαν να το εκτυπώσουν για να το σκανάρουν και να το βάλουν στο internet;;;;  :whip:

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #6 on: 15 Φεβ 2006, 00:50 »
η ώρα είναι 14:47 και προτιμώ αυτό που κάνουμε με την ώρα από την ανώτερη γεωδαισία.. Επίσης να καταθέσω ότι ο liberostelios έχει δίκιο για το πρόγραμμα.. Το χειρότερο όμως είναι ότι τα περισσότερα επιλογής επικαλύπτονται μεταξύ τους.. Τώρα, πως θα πάρω τεχνολογία κατασκευών και ειδικά θέματα ή χωροταξική οργάνωση; ε; πως;

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #7 on: 17 Φεβ 2006, 01:15 »
η ώρα είναι 15:04 και έχω να κάνω τις ακόλουθες δηλώσεις:
1. Ανασχηματισμός στο site:
Administrator εξωτερικών αναλαμβάνει ο Liberostelios.
Administrator Πολιτισμού o dionysos και
επειδή κατα δήλωσήν της κατεβαίνει στην ανωτέρα για τουρισμό,
administrator τουρισμού το sofaki
Στα πλαίσια της δέσμευσής μας για την οργάνωση ενός μεγάλου και μη ευέλικτου σχήματος, εντός της ημέρας μπορεί να ανακοινωθούν και άλλες θέσεις του ανασχηματισμού, ώστε επιτέλους οι administrator να ξεπεράσουν σε αριθμό τα απλά μέλη του site...  ;D
2. Η ανωτέρα γεωδαισία είναι πανεύκολη...   8)
3. Ο Π. Τσίμας είναι δεν είχε ούτε έναν Τοπογράφο στην εκπομπή χθες για τα πανεπιστήμια.. Ντροπή και αίσχος  >:( Πάλι καλά τουλάχιστον που δεν είχε πολιτικούς μηχανικούς...

dionysos

  • Administrator
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #8 on: 17 Φεβ 2006, 05:21 »
  Νιώθω πολύ συγκινημένος :'(...Σας ενημερώνω οτι απο την άλλη εβδομάδα ο ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ θα είναι το κυριάρχο κομάτι αυτού της Ιστιοσελίδας..Ελπίζω να ανταπροκριθώ στις προσδοκίες σας..
 Λοιπόν, Κωστάκη μιας η Ανωτέρα Γεωδαίσια σου φαίνεται πανεύκολη, θα μας λες αύριο τίποτα μπας και γράψουμε κι εμείς κάτι...ε.?? Δεν νομίζω να μας ρίξεις.... ???  
..Τοπογράφος που δεν πίνει, μην το εμπιστεύεσαι..

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #9 on: 17 Φεβ 2006, 11:29 »
Είμαι συγκινημένος από την απόφαση του πρωθ... εεεε... του super administrator μας να με τοποθετήσει στη θέση του administrator εξωτερικών. Τρείς λέξεις έχω να πω: Δουλειά - δουλειά - δουλειά... ( :whip: )

Όσο για την Ανώτερη Γεωδαισία, έχω να πω ότι την έχουμε χαλαρά ::) (κι ας μην έχω όλες τις σημειώσεις που μας έχουν μοιράσει). Και, σε αυτό το σημείο, θα ήθελα να προχωρήσω στη δεύτερη καταγγελία που κάνω σε αυτό το topic:

Τι θα γίνει με αυτές τις σημειώσεις; Θα αποφασίσουν ποτέ πόσες θέλουν να μας δώσουν;;;;;; Όλο συμπληρωματικές σημειώσεις μας δίνουν! Και να πεις ότι τις γράφανε φέτος και δεν προλάβαιναν να τις δώσουν όλες μαζί νωρίς, εντάξει. Αλλά αυτές, πχ., που μας έδωσαν στο τέλος του εξαμήνου στη Γεωδαισία είναι του 1989!!!!
« Last Edit: 17 Φεβ 2006, 11:32 by liberostelios »

sofaki

  • Posts: 33
  • Gender: Female
  • relax, take it easy...
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #10 on: 18 Φεβ 2006, 06:46 »
Είμαι πολύ χαρούμενη για το πόστο που ο Κωστής μου προσέφερε!!Είναι στο αντικείμενό μου όπως και να το κάνουμε!!Ευχαριστώ πολύ και δε θα σας απογοητεύσω!!
Κατ'αρχάς Στέλιο μου επειδή βλέπω οτι το πρόβλημά σου είναι στη δικαιοδοσία μου (είσαι λίγο τουρίστας στο θέμα των σημειώσεων)από σήμερα θα σε αναλάβω εγώ!!Μην απογοητεύσω και το Πρόεδρο!!  :juggle: :juggle:
Επιπλέον θα φροντίσω για τη μέρα της Τσικνοπέμπτης που πλησιάζει!!Και τέλος θα αράξω γιατί αυτό πρέπει πρωτίστως να μπορεί να κάνει καλά ένας Υπουργός Τουρισμού!!
Τέλος θέλω να επισημάνω τη μεγάλη παράλειψη σου Πρόεδρε...ξέχασες δύο σημαντικούς administrators και όχι τίποτα άλλο αλλά η θέση τους αξίζει!! Πρώτα τον Πλουμιστό σε ζητήματα αθλητισμού γιατι είναι ο καλύτερος γνώστης όπως και να το κάνουμε (Στο 5ο λεπτό του αγώνα Θρασύβουλου-Παναιτωλικού το 93'θυμάμαι ενα γκολ που είχε βάλει ο...εναντίον του...) και τον Παπακυριακόπουλο σε ζητήματα pc, music, movies κ.λπ!
Αυτά!! :juggle: :juggle:
Η Υπουργός σας εύχεται να έχετε ένα ξεκούραστο Σαβ/κο!! :juggle:
***Μην κοιμάσαι, είναι επικίνδυνο. Μην ξυπνάς, θα το μετανιώσεις***

rc

  • Posts: 19
  • Gender: Female
  • I Love TripodYaBB!
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #11 on: 19 Φεβ 2006, 21:56 »
Γεια σας!!!!
Καιρό έχετε να με διαβάσετε.
Εγω αυτο που έχω να πω είναι οτι το πολύ το διάβασμα σας έχει πειραξει στο κεφάλι!!!!!
Φυσικά όχι μόνο εσάς, γι' αυτό μην το πάρετε στραβά, αλλά όλους!!!! :juggle:

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #12 on: 20 Φεβ 2006, 14:11 »
Και σήμερα έμαθα και ότι... δε θα προλάβουμε να επανέλθουμε από αυτήν την κατάσταση διότι τα μαθήματα αρχίζουν από την Πέμπτη 23/2!!!!!! Ενδιαφέρον το γεγονός ότι, για μία ακόμα φορά, δε θα έχουμε ούτε μία μέρα να ξεκουραστούμε (εκτός αν θεωρήσουμε ότι επειδή δε δίνουμε, ως εξάμηνο, την Τετάρτη μας μένει μία ημέρα).

Δεν μπορώ να καταλάβω! Αυτές οι δύο μέρες μαθημάτων είναι τόσο σημαντικές;  :furious3:

dionysos

  • Administrator
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #13 on: 21 Φεβ 2006, 03:06 »
Κύριε συνάδελφε Υπουργέ...Ομολογώ ότι δεν σας καταλαβαίνω..Ξέρετε τι Γνώση θα μας προσφέρουν αυτές οι δύο μέρες...!!!!!!! Και ειδικά η Παρασκευή...Μετά απο Τσικνοπέμπτη, πιστεύω πώς όλοι θα έχουμε τη διάθεση να πάμε για μάθημα..γιατί θα είμαστε νηφάλιοι!! ::)
Κι αν δεν το καταλάβατε....Είμαστε στο ΕΜΠ!!!
..Τοπογράφος που δεν πίνει, μην το εμπιστεύεσαι..

jack_survey

  • Posts: 30
  • Gender: Male
  • i am in love with an angel
Re: ΦΩΤΟΓΡΑΜΜΕΤΡΙΑ  I
« Reply #14 on: 21 Φεβ 2006, 05:22 »
egw proswpika paidia deutera 8a anebw sxolh sas to lew etsi enhmerwtika gia na mh me yaxnete....pws paei to diabasma ths xartografias?


 

Copyright © topografoi.com