topografoi.com



Author Topic: Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr  (Read 7772 times)

an8rwpas

  • Posts: 98
  • Gender: Male
Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr
« on: 15 Οκτ 2008, 14:07 »
 Παίδες συνδέεστε κανονικά με το mail του survey?Εγώ μετα την αναβάθμιση αδυνατώ να συνδεθώ , μου λεει οτι οι κωδικοί μου είναι λάθος!Πήγα επίτηδες στο κεντρο γεωπληροφορικής να δω μήπως γραφώ έγω τίποτα λάθος ,αλλα καμία βελτίωση!Δοκίμασα και ένα κωδικό φίλου καιμε εκείνον τα ίδια!
« Last Edit: 15 Οκτ 2008, 14:14 by an8rwpas »

Argyros

  • Posts: 174
  • Gender: Male
Απ: Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr
« Reply #1 on: 15 Οκτ 2008, 20:00 »
Μια φορά εδώ δεν είχα πρόβλημα...

an8rwpas

  • Posts: 98
  • Gender: Male
Απ: Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr
« Reply #2 on: 16 Οκτ 2008, 21:59 »
Περίεργα πράγματα, ακολουθώ τις οδηγιες για το thunderbird αλλα κ εκει τπτ ,ξαναπροσπαθησα σημερα με τους κωδικούς ενός τρίτου φίλου κ πάλι αποτυχία ,μάλλον ήρθε η ωρα ν ρωτήσω τους υπεύθυνους!

pol

  • Posts: 84
  • Gender: Male
Απ: Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr
« Reply #3 on: 17 Οκτ 2008, 00:58 »
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ σε καμιά δεκαριά υπολογιστές που έκανα τις ρυθμίσεις δεν είχα κανένα προβλημα...
Σε windows τρέχεις το thunderbird???  Ως γνωστόν τα παραθύρια είναι το πρόβλημα! :P
...χωρίς πλάκα τώρα, αν χρησιμοποιείς το zonealarm για firewall τυχαίνει μερικές φορές να στοιχειώνει και να κόβει τα email clients. Απεγκατάσταση κι επανεγκατάσταση η λύση. Αλλά πριν κάνεις οτιδήποτε δοκίμασε να το κάνεις πρώτα shutdown και να δεις ότι όντως φταίει αυτό.
Ακόμα κι αν δεν έχεις zonealarm έλεγξε το firewall.

an8rwpas

  • Posts: 98
  • Gender: Male
Απ: Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr
« Reply #4 on: 17 Οκτ 2008, 16:43 »
οχι ,το thunderbird το έβαλα επίτηδες μήπως και με αυτό μπορούσα να συνδεθώ!
Οσες προσπάθειες εκανα με τον δικό μου κωδικο ή με τους κωδικούς των φίλων μου τις έκανα απευθείας στο my.ntua.gr ,αλλα κάθε φορα ,μου παρουσίαζε το ίδιο σφάλμα για το authentication!
(Με kaspersky δουλεύω!)
« Last Edit: 17 Οκτ 2008, 16:47 by an8rwpas »

pol

  • Posts: 84
  • Gender: Male
Απ: Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr
« Reply #5 on: 17 Οκτ 2008, 16:51 »
χμμμ χμμμμ  :-\
πολύ περίεργον...  ::)
βέβαια έχει και κάτι οδηγίες για τα certificates http://www.ntua.gr/certificates
αυτές τις ακολούθησες?

an8rwpas

  • Posts: 98
  • Gender: Male
Απ: Προβλημα με το mail@survey.ntua.gr
« Reply #6 on: 17 Οκτ 2008, 19:11 »
Αν κ συνεχώς μου πετούσαν μήνυμα οτι έλειπε κάποιο .dll ,τελικά τα συγκέντρωσα όλα και τα εγκατέστησα,κατι πρέπει να παίζει με τους κωδικούς μονο εκεί πάει το μυαλό μου.

 

Copyright © topografoi.com