topografoi.com



Author Topic: Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ  (Read 7836 times)

vagvaf

  • Administrator
  • Posts: 204
  • Gender: Male
  • Not all those who wander are lost.
Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ
« on: 05 Απρ 2007, 21:45 »
ρε παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με αυτο.

εχει η σχολη μας κατι που να μοιαζει με πολιτιστικο συλλογο ?
πχ κινηματογραφικη λεσχη κλπ?
πιστευω θα ηταν ενδιαφερον να υπηρχε μια τετοια λεσχη γιατι θα εφερνε πιο κοντα τους φοιτητες (χωρις την υπαρξη παραταξεων εννοειται)

τα παιδια στη ΣΑΤΜ ΑΠΘ με ορισμενα απο τα οποια κραταω επαφη κανουν μια τετοια προσπαθεια και εχει βρει μεγαλη απηχηση.

και δεν λεω μονο για προβολες ταινιων, αλλα και για επιτραπεζια παιχνιδια, και αλλα τετοια.

ενδιαφερεται κανεις να το ψαξουμε λιγο περισσοτερο το θεμα? νομιζω οτι αξιζει..
I ♥ Python's Standard Library
Ⓐ▼▲ Ⓐ▼▲

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ
« Reply #1 on: 06 Απρ 2007, 09:46 »
εχει η σχολη μας κατι που να μοιαζει με πολιτιστικο συλλογο ?
πχ κινηματογραφικη λεσχη κλπ?
Απ' όσο γνωρίζω, το μόνο που προσεγγίζει αυτό που λες είναι η Κινηματογραφική Λέσχη του Πολυτεχνείου. Γενικά στο ΕΜΠ, δραστηριοποιούνται τέτοιου είδους ομάδες, αλλά δεν έχω ακούσει κάτι αντίστοιχο σε επίπεδο Σχολής. Είχαμε κάνει με άλλα παιδια μια συζήτηση στο Β' έτος, για προβολές ταινιών και αγώνων Champions League (στο Λ Μ. αμφ.), αλλα δεν ευδοκίμησε (δε 8υμαμαι ακριβώς γιατί, νομίζω ετέθησαν πρακτικά ζητήματα).  Στη Σχολή τελευταία προβάλλονταν ταινίες στο πλαίσιο της κατάληψης, βέβαια. Πάντως, φυσικά και έχει ενδιαφέρον η ιδέα σου.. Θες να επανέλθεις με κάτι πιο συγκεκριμένο; Π.χ. τι ενέργειες έχουν κάνει τα παιδιά στο ΑΠΘ, τι έχεις στο μυαλό σου εσύ;
Φυσικά μπορούμε να κανουμε το απλό, σύνδεση ενός λάπτοπ στον προτζέκτορα του αμφιθεάτρου.. Βουαλά.. (μόνο που εγώ από ταινίες δε σκαμπάζω μία, οπότε ελπίζω πως 8α διαλέξετε καμιά καλή) :D

vagvaf

  • Administrator
  • Posts: 204
  • Gender: Male
  • Not all those who wander are lost.
Απ: Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ
« Reply #2 on: 06 Απρ 2007, 13:01 »
 ;D

τα παιδια στο ΑΠΘ κατεβασαν ενα ψηφισμα στην Γ.Σ για ιδρυση συλλογου, το οποιο βεβεαια ψηφιστικε, υστερα καναν ενα καταστατικο για το συλλογο και με αυτα πηραν αδεια. Επισης βρηκαν και ενα μικρο αποθηκακι της ΔΑΠ οπου προταθηκε στη Γ.Σ να γινει το στεκι της λεσχης.
Βγηκαν οι αφησες και μοιραστηκαν περιπου 80 κλειδια σε δαπιτες/πασπιτες/πκσιτες/εαακιτες και αλλους διαφορους και πλεον ειναι ενα στεκι οπου μπορει να παει ο καθε φοιτητης.

αντιστροφη μετρηση για το στεκι του ΑΡΑΧΤΟ ?  ???
I ♥ Python's Standard Library
Ⓐ▼▲ Ⓐ▼▲

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ
« Reply #3 on: 06 Απρ 2007, 13:06 »
χμμ. μιλάμε για οργανωμένη δουλειά ε; εγώ νόμιζα κάτι πιο πρόχειρο.. Πάντως ξέχωρα απ όλα, επισημαίνεις κάτι ψιλοσημαντικό. Κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουμε τι συμβαίνει με το στεκι του ΑΡΑΧΤΟ.

Πάντως καλό είναι να συζητηθεί η ιδέα σου να δούμε αν ψήνεται και άλλος κόσμος...

vagvaf

  • Administrator
  • Posts: 204
  • Gender: Male
  • Not all those who wander are lost.
Απ: Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ
« Reply #4 on: 06 Απρ 2007, 13:16 »
αν ψηνεται η οχι δεν θα φανει εδω..αλλα στο κυλικειο..
I ♥ Python's Standard Library
Ⓐ▼▲ Ⓐ▼▲

sorcerer

  • Posts: 52
  • Gender: Female
  • don't waste your time or time will waste u*
Απ: Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ
« Reply #5 on: 06 Απρ 2007, 14:09 »
εγώ πάντως είμαι υπέρ της ιδέας σου αρκεί μόνο να μη χαρακτηρίζεται από παρατάξεις γιατί εκεί θα υπάρξει πρόβλημα...Γενικά όμως είναι μία πολύ καλή ιδέα + μακάρι να γίνει πράξη ;)

vagvaf

  • Administrator
  • Posts: 204
  • Gender: Male
  • Not all those who wander are lost.
Απ: Πολιτιστικος Συλλογος ΣΑΤΜ
« Reply #6 on: 08 Οκτ 2007, 15:27 »
Χαιρετε ;D

μετα απο πολυ καιρο επαναφερω το τοπικ σε λειτουργια.
Καποιες σκεψεις μου ειναι οτι αμα ειναι να ξεκινησει κατι, να ξεκινησει σε χαμηλους -αλλα δυναμικους- τονους! Ας δουμε αν ψηνονται ατομα και συνεχιζουμε!

Ενα ωραιο ονομα που μου ρθε στο μυαλο ειναι οι "Αγροναυτες"   ;D ;D
Τωρα τι θα ειναι αυτο..πολιτισμικη ομαδα, συλλογος, παρεα δεν με ενδιαφερει!

Στα πλαισια των χαμηλων αλλα δυναμικων τονων εκτος απο τις διαφορες φημες που κυκλοφορησαν στο ηλεκτρονικο αλλα και στο πραγματικο κυλικειο και λενε για ενα Κυνηγι Θυσαυρου που οργανωνεται
προσθετω και αυτο!



κραταμε τους τονους χαμηλους και ριχνουμε μονο μια πυρηνικη και αυτη στο βαθος!!  ;D ;D ;D ;D
Η βομβα θα σκασει και σε λιγες μερες στο κυλικειο τοπογραφων!

οποιος νομιζει οτι εχει να προσφερει ενδιαφερουσες δραστηριοτητες τις παραθετει εδω! 
I ♥ Python's Standard Library
Ⓐ▼▲ Ⓐ▼▲

 

Copyright © topografoi.com