topografoi.com



Author Topic: εξαμηνο - εξεταστική - αναπληρώσεις  (Read 14261 times)

warrel

  • Posts: 28
paidia gia fisikh 1 ti diavazoume? 8) elpizw na mhn me krinetai ws ektos klimatos  ;D
« Last Edit: 16 Απρ 2007, 22:05 by Κωστής »

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #1 on: 13 Απρ 2007, 21:10 »
paidia gia fisikh 1 ti diavazoume? 8) elpizw na mhn me krinetai ws ektos klimatos  ;D

:o Μένω άφωνος! Υπάρχει άνθρωπος που ασχολείται με μαθήματα; Κοίτα, ούτως ή άλλως οι εξετάσεις πάνε για Σεπτέμβρη, ως φαίνεται, οπότε χαλαρα. Αν παρ' όλα αυτά σε εχει πιάσει η προκοπή, θυμάμαι πως είχα κανει απλα ενα τρέξιμο το βιβλίο, που είναι αρκετα ευκολοδιάβαστο. Βέβαια, εχει αλλάξει ο καθηγητής, οπότε κάτσε μπας και σε κατατοπίσει κανένας άλλος.

ΥΓ: άλλαξα τον τίτλο ώστε να είναι λίγο πιο συγκεκριμένος  :P

warrel

  • Posts: 28
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #2 on: 14 Απρ 2007, 02:48 »
ooooo kwstis me sigkinise h antapokrish sou sto erwthma mou:P . meta tis anaplirwseis den tha ginei epanaliptikh earinwn?

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #3 on: 14 Απρ 2007, 19:54 »
ooooo kwstis me sigkinise h antapokrish sou sto erwthma mou:P . meta tis anaplirwseis den tha ginei epanaliptikh earinwn?
Τι να σου πω; Εγώ νόμιζα πως ένα από τα βασικά αιτήματα των καταλήψεων, ήταν η άμεση κατάργηση των εξετάσεων το κατακαλόκαιρο,(ή έστω η προμήθεια προσωπικού ανεμιστήρα σε κάθε εξεταζόμενο) και μεσομακροπρόθεσμα η κατάργηση των εξετάσεων γενικά :P. Κι εγώ άκουσα πως υποτίθεται ότι θα κάνουμε αναπληρώσεις, και μετά την επαναληπτική αλλα... μας βγαίνει ο χρόνος; Πόσον καιρό θα κάνουμε αναπληρώσεις και πόσον καιρό επαναληπτική; Αυτό σημαίνει πως το εαρινό εξάμηνο χάθηκε; Όχι τίποτε άλλο, αλλα δε μου πολυβγαίνουν οι ημερομηνίες.. Είπαμε, τη Δευτέρα που έχουν ΔΣ οι καθηγητές θα ξέρουμε.. Μέχρι τότε.. κουβέντα να γίνεται.. 

warrel

  • Posts: 28
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #4 on: 15 Απρ 2007, 13:06 »
kwstaki swsta ta les alla den exei vgei hdh apofash pou leei oti tha kanoumje anaplirwseis twn xeimrinwn kai meta thn exetastikh twn earinwn ? ???

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #5 on: 15 Απρ 2007, 14:35 »
Κοίτα! Γνωρίζω πως π.χ. η ΔΑΠ έχει βγάλει ανακοίνωση σύμφωνα με την οποία, θα γίνουν αναπληρώσεις, εξεταστική και μετά το εαρινό εξάμηνο. Ίσως να έχουν έτσι τα πράγματα, παρ' όλο που εμένα οι ημερομηνίες δεν μου βγαίνουν. Μονο που τότε δε θα είχε βγάλει και η σχολή καποια επίσημη ανακοίνωση; Μέχρι τωρα το μόνο που εχουν ανακοινωσει είναι η συνεχιση του χειμερινού εξαμήνου, τόσο στην ιστοσελίδα της σχολής, όσο και στην ενημέρωση του Προέδρου. πιπλέον, ο πρόεδρος γράφει:
Quote from: Πρόεδρος(31/03/2007)
Το Δ.Σ. της Σχολής, στη συνεδρίασή του στις 27/03/2007, αποφάσισε ομόφωνα ότι, με τη λήξη των καταλήψεων, θα αξιολογηθούν τα δεδομένα και θα εξεταστεί άμεσα η πορεία του Ακαδημαϊκού Έτους. Όπως αντιλαμβάνεστε, η αντιμετώπιση του θέματος είναι πλέον αρκετά πολύπλοκη, έχοντας ιδιαίτερους περιορισμούς για τη Σχολή μας πέραν των γενικότερων του ΕΜΠ, και απαιτεί σοβαρή προετοιμασία και δυνατότητα επικοινωνίας με τους Τομείς και τους διδάσκοντες. Η οποιαδήποτε απόφαση θα ληφθεί από το μόνο αρμόδιο όργανο που είναι η Γ.Σ. της Σχολής και θα υποβληθεί προς έγκριση στη Σύγκλητο, που θα συνεδριάσει στο μέλλον με αυτό το θέμα.

(η υπογράμιση δική μου)
Άμα ήταν δε θα λεγε ο πρόεδρος ""παίδες, στο καπάκι κάνουμε εξετάσεις, κάντε το κουμαντο σας";

Δεν ξερω, απλα εκφράζω μιαν αμφιβολία, αφού κατι δε μου κολλαει.. Εσένα;

Ούτως ή άλλως αύριο ειναι η ΓΣ του τμήματος, θα δείξει.. Που ξερεις, μπορεί να δωσουμε εξετασεις και να κανουμε μαθηματα ταυτοχρονα.. :D

warrel

  • Posts: 28
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #6 on: 15 Απρ 2007, 18:28 »
xaxaxaax kala ta les!!! erwthsh twra : twra pou to 4o etos diakopeyei tha kanoume mathima oi ipoloipoi? ::)

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #7 on: 15 Απρ 2007, 20:27 »
xaxaxaax kala ta les!!! erwthsh twra : twra pou to 4o etos diakopeyei tha kanoume mathima oi ipoloipoi? ::)
Εεεεπ! Δε θέλω τεμπελιές. Αύριο 08.30 (το αργότερο) πορτοκαλάδα στο κυλικείο και 08.45 στο Β2 για Πολεοδομία. ;D Άντε να μαζευτούμε για κανα μάθημα να παμε και για κανα σουβλάκι..

Ακούς εκεί... Αμέσως να βρείτε αφορμή που τα παιδιά (καλή τους ώρα εκεί που βρίσκονται) είναι εκδρομή, για να χάσετε μάθημα. Πρέπει να ξέρεις πως τα παιδιά που είναι στην Κούβα διψούν για μάθημα και πολύ θα ήθελαν να είναι στη Σχολή αύριο :D (ανεκδοτάκι.. χοχοχο!)

[offtopic]Μα καλα πέναλντι ήταν αυτό που έδωσε ο Μπριάκος; Όχι ρε φίλε Χ και με Καλαμαριά..[/offtopic]

warrel

  • Posts: 28
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #8 on: 16 Απρ 2007, 20:23 »
kwsths simera ti apofasise h iera exetasth ? eee sigmwnh h g.s.:P

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #9 on: 16 Απρ 2007, 21:33 »
Η συνέλευση "έσπασε" πριν ολοκληρωθούν οι αποφάσεις. Αυτό που είχε αποφασιστεί μέχρι εκείνη την ώρα, ήταν αναπληρώσεις μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου για 4 εβδομάδες, και μετά να δοθεί η επαναληπτική εξεταστική του εαρινού εξαμήνου που χρωστάμε από πέρυσι. Οι καθηγητές και οι εκπρόσωποι των φοιτητών θα συνεδριάσουν εκ νέου την ερχόμενη Δευτέρα, για να ολοκληρωθεί η συνεδρίαση που διεκόπη.

Τώρα, αν θα γίνει στο ενδιάμεσο καποια αλλαγη και αλλαξουν καποιες αποφάσεις δεν το ξερω... Αν θα κάνουμε καμιά συνέλευση οι φοιτητές για να αποφασίσουμε τι θα προτείνουμε, δεν ξέρω.. Βέβαια έχουμε και τις παρατάξεις μας που μας εκπροσωπούν επάξια προς τούτο.. 

Και μιας και ο λόγος για παρατάξεις, αυτό που μπορώ να σου πω με βεβαιότητα (όχι πως έχει σημασία κιόλας) είναι πως οι φοιτητικές εκλογές θα γίνουν σε 4 εβδομάδες.. Άρα σε περίπου 3 βδομάδες θα αρχίσουν τα κλαπατσίμπαλα και οι μουσικές στο κυλικείο..

ΥΓ: λέω να ξανααλλάξω τον τίτλο του τόπικ ωστε να αντικατοπτρίζει την κουβεντα... τι λες;

[offtopic]είδες; τελικά τον διέγραψαν το Μπριάκο... [/offtopic]

warrel

  • Posts: 28
Απ: erwthsh (Fysikh I)
« Reply #10 on: 16 Απρ 2007, 22:01 »
xaaxaax kalo kai ayto!! anaplirwseis gia ena mina kai h exetastikh twn earinwn....
dld to earino examino tha xekinisei ton iounio ?!?!?!?!?! ??? .re kwsth einai dinaton na ginei kati tetoio !? nai kwsth sou epitrepw n allaxeis to topic...

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
και δεν ακουσες το καλυτερο.. πριν διακοπεί η διαδικασία, συζητούσαν τη διεξαγωγή και της εξεταστικης του χειμερινου εξαμήνου.. αμα τα πολυστριμώξεις, κανεις και κανα σαββατο μαθημα, εφαρμόσεις και καναν αλγόριθμο συμπίεσης γίνεται το εαρινό.. μην αγχώνεσαι...
απλά θα είναι το πρώτο εξάμηνο σε μορφή .zip (ή .tar.gz για χρήστες linux) :D

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
1. Γ.Σ. Φοιτητών σήμερα δεν έγινε
2. Αύριο, Πέμπτη, έχουν συνέλευση οι καθηγητές για να λάβουν τις τελικές αποφάσεις της συνεδρίασης που διεκόπη.

warrel

  • Posts: 28
a dld mia xara pane oi anaplirwseis ... kai ayrio poliiiiiii mathima :P . re kwsth tha dwsoume mesa s ena mina thn epanaliptikh earinh kathws kai thn xeimerinh exetastikh... wraio e? ;D

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Εγώ νομίζω ότι η εξεταστική που πάνε να "στριμώξουν" είναι αυτή που χρωστάμε από τις περασμένες καταλήψεις! Από εκεί και πέρα, μένουν οι κανονικές χειμερινές και εαρινές εξεταστικές συν τις αντίστοιχες επαναληπτικές.

Πάντως, αν ισχύουν όσα άκουσα σήμερα, το τρέχον ακαδημαϊκό έτος για το ΕΜΠ έχει μετεταθεί μέχρι και τις 3 Νοεμβρίου :o ενώ ο πρύτανης δήλωσε ότι το επόμενο έτος αναμένεται να ξεκινήσει ακόμα και τον επόμενο Δεκέμβρη!!!!!!

Τι zip και tarballs μου λες... Εμένα για... format μου κάνουν όλα αυτά... >:(

 

Copyright © topografoi.com