topografoi.com



Author Topic: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα  (Read 14949 times)

Not-A-Survey

  • Posts: 4
Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« on: 07 Απρ 2005, 09:46 »
Βασικά έκανα register σε αυτή την απαράδεκτη ιστιοσελίδα, απλά και μόνο για να τονίσω πόσο απαρέδεκτη είναι.... Προτείνω να κλείσει, και ο δημιουργός της να διωχθεί για προσβολή της δημοσίας αιδού, πάραυτα!!!! :whip:
Can i offer you a dream? Its my favourite time of the day...

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #1 on: 07 Απρ 2005, 10:07 »
Ευχαριστουμε πολύ για τα καλά σας λόγια. Τόσο συγκινητικά καλές κριτικές είναι αυτές που μας δίνουν τη δύναμη να συνεχίσουμε. Ευχαριστούμε πολύ.. ;D

Not-A-Survey

  • Posts: 4
Re: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #2 on: 07 Απρ 2005, 10:09 »
Κάνε εσύ τον κινέζο.. Αλλά εγώ θα βρώ τρόπο να κλείσει αυτή η ιστιοσελίδα, ακόμα και αν χρειαστεί να πατήσω πάνω σε μερικά τοπογραφάκια σαν του λόγου σου... ΣΔΟΕ
Can i offer you a dream? Its my favourite time of the day...

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #3 on: 07 Απρ 2005, 10:19 »
Τα λογιστικά μας βιβλία είναι άψογα. Επίσης αναπροσαρμόσαμε τις τιμές και τις ταμειακές μηχανές στον νέο ΦΠΑ.. Επομένως δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις να πλήξεις το άξιο τούτο δημιούργημα. Και γιατί να το κάνεις άλλωστε; Αφου μας είπες ότι σου άρεσε το site...

Not-A-Survey

  • Posts: 4
Re: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #4 on: 07 Απρ 2005, 10:31 »
Σεβαστέ κύριε admin kostakis...
Επειδή η ιστιοσελίδα σας είναι ένα σοβαρό και αξιόλογο μέρος, στο οποίο οι όπου γης φοιτητές της Σχολής Αγρονόμων και Τοπογράφων Μηχανικών και όχι μόνον, μπορούν ελεύθερα και χωρίς θεσμικά, κοινωνικά, πολιτικά, φυλετικά, θρησκευτικά, χρωματικά, εκπαιδευτικά, σεξουαλικά και κάθε λογής πλαίσια, να εκφράζουν τις απόψεις τους είτε αυτές αφορούν την σχολή τους, είτε τους καθηγητές της σχολής αυτής, είτε ακόμα και τους ίδιους συναδέλφους φοιτητές της, δεν έχω άλλη επιλογή από το να σταματήσω να χλευάζω εγώ σαν μη φοιτητής της συγκεκριμένης σας σχολής.
Εν κατακλείδι, υποχρεούμαι σαν σωστός και σεβαστός στην κοινωνία και στην ίδια μου την σχολή φοιτητής, να αποκαλύψω την πραγματική μου ταυτότητα, και να σταματήσω να κρύβομαι πίσω από ψεύτικα ονόματα, σε μία κοινωνία που έχει εξαναγκάσει τους πολίτες να ενεργούν με τον συγκεκριμένο τρόπο, δηλαδή ως άμυνα και φόβο προς τους άλλους συμπολίτες του. Σε μία κοινωνία στην οποία οι πολίτες της εθελοτυφλούν, καρκινοβατούν και προσπαθούν με κάθε τρόπο να εκμεταλευτούν ο ένας τον άλλον..

Αγαπητέ κύριε admin kostakis, το πραγματικό μου όνομα θα αποκαλύφθεί σε εσάς και μόνον εσάς, και σας παρακαλώ, και θέλω να πιστεύω, πως η ταυτότητα μου, και τα λοιπά προσωπικά μου στοιχεία, θα κρατηθούν απολύτως μυστικά από τους συναδέλφους φοιτητές της Σχολής σας, θέλωντας να αποφύγω οιουνδήποτε τυχών βιαιοπραγίες, καταστροφές της περιουσίας μου, και προστασίας της προσωπικής μου ακεραιότητας...

Ειλικρινά δικός σας, Newbie Not-A-Survey
Can i offer you a dream? Its my favourite time of the day...

Not-A-Survey

  • Posts: 4
Re: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #5 on: 07 Απρ 2005, 10:45 »
Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ κύριε admin kostakis για τα καλά σας λόγια.. Για οτιδήποτε με χρειαστείτε, να ξέρετε πως είμαι πάντα στο πλευρό σας...
Και φυσικά ξέρετε που να με βρείτε..  ;D
Can i offer you a dream? Its my favourite time of the day...

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Re: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #6 on: 07 Απρ 2005, 10:49 »
Σας ευχαριστούμε για τη στήριξη κύριος. Ευχαριστούμε που επιλέγετε το topografoi.com για την ενημέρωσή σας! Ευχές για ένα όμορφο βράδυ :)

dionysos

  • Administrator
  • Posts: 81
  • Gender: Male
  • Χόρεψε πάνω στο φτερό του καρχαρία...
Re: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #7 on: 10 Απρ 2005, 03:45 »
  Τελικά το site που δημιουργήσαμε είχε μεγαλύτερη απήχηση απ'οτι φανταζόμασταν.... Μήπως άρχισαν να μας φοβούνται..; ??? ;D
..Τοπογράφος που δεν πίνει, μην το εμπιστεύεσαι..

p0rnos

  • Posts: 5
Απ: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #8 on: 21 Οκτ 2007, 23:23 »
ayto pou thelo na toniso einai oti i thematologia se kathe section xefeygei..

kataggelies..thelo na mou peite ti sxesi exi i perigrafi tou section me ta topic pou exi mesa!
gt eida mesa px topic gia to oti i ellada nikise tin tourkia sto podosfairo!! simorfoste to ligo..anagazomaste kai mpenoume sto site tis dap...

toulaxiston na exoume ena axiologo site tis sxolis xoris na krivonte apo piso politikes parages!

liberostelios

  • Administrator
  • Posts: 145
  • Gender: Male
Απ: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #9 on: 22 Οκτ 2007, 00:21 »
Αγαπητέ p0rnos,

Καταρχάς, όπως θα έχεις καταλάβει, η συγκεκριμένη ιστοσελίδα αποτελεί μια καθαρά χομπίστικη προσπάθεια κάποιων ατόμων με σκοπό να αποτελεί πεδίο συζήτησης, είτε σοβαρής είτε ανάλαφρης, μεταξύ των ατόμων της σχολής (και όχι μόνον). Κατά συνέπεια, ακολουθείται μια πιο "χαλαρή" εφαρμογή των κανόνων και των κατηγοριών (δεδομένου και του περιορισμένου αριθμού των topics-posts που γίνονται καθημερινά) με τη σύμφωνη γνώμη, ελπίζουμε, της κοινότητας.

Κατά δεύτερον, η λειτουργία του forum, εξ ορισμού, σημαίνει ότι το περιεχόμενό του καθορίζεται καθαρά από τους χρήστες του. Ως εκ τούτου, εμείς οι χρήστες είμαστε που μπορούμε να κάνουμε το συγκεκριμένο forum πιο πλούσιο σε πληροφορίες (αν η σύγκριση με το αντίστοιχο της ΔΑΠ γίνεται επ' αυτού).

Μπαίνοντας στο κυρίως θέμα, τώρα, η συγκεκριμένη κατηγορία (Καταγγελίες) έχει τόσο κυριολεκτικό, όσο και πιο "ανάλαφρο" χαρακτήρα (φαντάσου ότι, ελλείψει κατηγορίας "Γενικά" μιας και δεν κρίθηκε αναγκαίο, αρκετά topics καταλήγουν στο συγκεκριμένο section)! Αυτός είναι και ο λόγος που το περιεχόμενό του έχει ένα πολυσύνθετο χαρακτήρα και δεν αποτελείται μόνο από "καταγγελίες" με την αυστηρή έννοια του όρου. Ο zakious προφανώς δεν ήθελε να αναφερθεί στο ποδοσφαιρικό κομμάτι της αναμέτρησης Τουρκία-Ελλάδα, αλλά να ξεκινήσει μια συζήτηση σχετικά με τη γειτονική χώρα, γενικώς, με αφορμή το γεγονός αυτό.

Τέλος, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ότι οποιαδήποτε πρόταση-παρατήρηση για διαφορετικές κατηγορίες και θέματα είναι ευπρόσδεκτη και μπορεί να υλοποιηθεί άμεσα.

Υ.Γ.: Ελπίζω να έγινε κατανοητό ότι τίποτα από τα παραπάνω δε σημαίνει ότι δε θα ληφθεί σοβαρά υπόψη το ζήτημα που έθεσες και ότι, ασφαλώς, δεν επιθυμούμε να γίνει το συγκεκριμένο forum ακόμα πιο δραστήριο και πολυπρόσωπο (ή και ανταγωνιστικό, αν το επιθυμείς ;)). Θα ήταν, δε, ιδιαίτερη χαρά μας να δούμε το περιεχόμενο αυτού του forum τόσο γεμάτο ώστε να... αναγκαστούμε να είμαστε πιο αυστηροί στο θέμα των κατηγοριών κλπ.  ;D

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
Απ: Απαράδεκτη ιστιοσελίδα
« Reply #10 on: 25 Οκτ 2007, 04:29 »
Όπως είπε και ο liberostelios, το περιεχόμενο και η θεματική διάρθρωση του forum καθοδηγείται από τους χρήστες. Θα ήταν ανόητο για παραδειγμα να υπάρχει μια κατηγορία συζητήσεων "Πολιτισμός" και να εχει μεσα 1-2 post. Εν τούτοις, αν παρατηρηθεί μεγαλη κίνησ προς αυτην την κατευθυνση το μονο ευκολο ειναι να φτιαξουμε μια νεα κατηγορία. Σε αυτό που θα ήθελα να σταθώ, είναι πως αν εχετε καμια προταση για μια νεα κατηγορια που πιστευετε πως μπορει να υποστηριχθεί, ρίχτε τη. Μπορούμε να τη δοκιμάσουμε. Όπως εχουμε ξαναπει, αυτη η σελίδα είναι πεδίο πειραματισμών και όποιος εχει καποια ιδέα 8α χαρούμε πολύ να τη συζητήσουμε. Για παραδειγμα, μετα τα μαθηματα αυτων των εξαμηνων, τις Περιβαλλοντικες Επιπτωσεις κλπ., και τα γεγονοτα του καλοκαιριου, σκεφτηκα αν θα ηταν χρησιμη η δημιουργία μιας κατηγορίας "περιβάλλοντος, Οικολογίας και Αειφόρου-Βιώσιμης ανάπτυξης" όπου θα αντιμετωπίζονται τα θεματα αυτα τόσο απο τη σκοπιά του μηχανικού(νομοι, μελετες, σχεδια, χωροθετήσεις, επεμβασεις) όσο και στο επίπεδο της καθημερινης δράσης (προγραμματα ανακύκλωσης, κομποστοποίηση, ο ρόλος του ποδηλάτου, δημόσιες συγκοινωνίες, υβριδικές τεχνολογίες κλπ.)  Είναι προφανες, ότι η ενημέρωση και η συζήτηση αυτων των θεματων, μπορει να υποστηριχθει σε πρωτη φαση απο τις υπαρχουσες κατηγορίες, αλλα θα ήθελα και τη γνώμη σας. Φυσικά, με τη σειρά της η γνώμη σας εξαρτάται από το πόσο στενά πιστεύετε πως ειναι συνδεδεμενα αυτά τα θεματα με τον τοπογραφο. Οπότε, φτάνουμε πάλι στην καθοδήγηση του περιεχομένου από τους χρήστες :) 

[offtopic]στο edit συμπλήρωσα το περιβαλλον (μου ξεφυγε αν και ηταν το πρωτο που ηθελα να βαλω), τωρα είναι σαν όνομα Υπουργείου :) [/offtopic]   
« Last Edit: 25 Οκτ 2007, 10:58 by Κωστής »

 

Copyright © topografoi.com