topografoi.com



Συνδεδεμένες εκδηλώσεις

  • Παρουσίαση Autodesk: 09 Ιουν 2007

Author Topic: Παρουσίαση προγραμμάτων Autodesk σειράς 2008  (Read 6756 times)

kiku

  • Posts: 11
  • Gender: Female
Στις 9 Ιουνίου 2008 ημέρα Σάββατο, θα γίνει η επίσημη παρουσίαση των προγραμμάτων της Autodesk της σειράς 2008. (Ας μη μας κάνει εντύπωση το 2008, η Autodesk προηγείται του ημερολογιακού έτους για λόγους που μόνο αυτή ξέρει...)
Στο link www.quest.gr/autodesk/2008 μπορείτε να δηλώσετε συμμετοχή για την ημερίδα και να δείτε περισσότερες πληροφορίες π.χ. η εκδήλωση θα γίνει στο ξενοδοχείο Ledra Mariott,  το πρόγραμμα ξεκινάει στις 9 με παρουσίαση των νέων δυνατοτήτων του AutoCAD 2008 και των Free AutoCAD εργαλείων ενώ το μεσημέρι από 13:30 έως 15:30 θα τρέχουν τρεις παράλληλες παρουσιάσεις για τοπογραφικά και GIS (Raster Design,Map 3D, MapGuide), για μηχανολογικά (Mechanical, Inventor) και αρχιτεκτονικά (Architecture, VIZ). Οι παρουσιάσεις επικεντρώνονται κυρίως στα καινούργια χαρακτηριστικά των προγραμμάτων και θα γίνουν από εξειδικευμένους συνεργάτες της Autodesk. Η είσοδος είναι ελεύθερη και από όσο ξέρουμε σε όλους τους συμμετέχοντες θα μοιραστεί CD με υλικό (sample data, free tools, providers κτλ) καθώς κι ένα αναμνηστικό δώρο... Επίσης οι χορηγοί της εκδήλωσης θα κληρώσουν δώρα στο τέλος της ημερίδας (HP, Fujitsu Siemens).
Είναι μια καλή ευκαιρία για όλους μας να ενημερωθούμε για τις τελευταίες εξελίξεις στο χώρο του σχεδιαστικού software από μια κορυφαία εταιρία του χώρου.
Αυτά προς ενημέρωση του φιλοθεάμονος κοινού και ελπίζω οι τοπογράφοι να δώσουν το βροντερό παρόν!!! ;D
« Last Edit: 22 Μαΐ 2007, 13:04 by Κωστής »

gpapak

  • Posts: 22
Χμμ...Πολύ ενδιαφέρον ακούγετα! Γιατί για κάποια προγράμματα,καλό είναι όχι μόνο να έχουμε την τελευταία έκδοση, αλλά και να ξέρουμε και να τη χρησιμοποιούμε!!(ουπσ...μου ξέφυγε κάτι που δεν έπρεπε σε αυτήν την πρόταση.. ;D ;D)
Δοκίμασα να δηλώσω συμμετοχή από το αντίστοιχο link, αλλά δεν εμφανίζεται καμιά εικόνα...δεν ξέρω αν είναι γενικό το πρόβλημα ή εμφανίζεται μόνο σε μένα, αλλά η δήλωση μπορεί να γίνει και εδώ
http://www.quest.gr/prosklhseis/2007/04/autodesk/feedback.html?clickTag=http%3A%2F%2Fwww%2Equest%2Egr%2Fprosklhseis%2F2007%2F04%2Fautodesk%2Ffeedback%2Ehtml.

Κωστής

  • Administrator
  • Posts: 577
  • Gender: Male
    • kp
[offtopic]Η "τελευταια τροποποιήση από Κωστής" στο μηνυμα της kiku αναφέρεται στη σύνδεση που έκανα στο θέμα με τις εκδηλώσεις που υπάρχουν στο ημερολόγιο, και όχι σε κάποιας μορφής λογοκρισία :D[/offtopic]

Νομίζω ο gpapak εστίασε στο ζουμί. Καλά είναι να 8έλουμε το τελευταίο μοντέλο, αλλα να γνωρίζουμε και τ ις δυνατότητές του!!


kiku

  • Posts: 11
  • Gender: Female
Χμμ...Πολύ ενδιαφέρον ακούγετα! Γιατί για κάποια προγράμματα,καλό είναι όχι μόνο να έχουμε την τελευταία έκδοση, αλλά και να ξέρουμε και να τη χρησιμοποιούμε!!(ουπσ...μου ξέφυγε κάτι που δεν έπρεπε σε αυτήν την πρόταση.. ;D ;D)
Δοκίμασα να δηλώσω συμμετοχή από το αντίστοιχο link, αλλά δεν εμφανίζεται καμιά εικόνα...δεν ξέρω αν είναι γενικό το πρόβλημα ή εμφανίζεται μόνο σε μένα, αλλά η δήλωση μπορεί να γίνει και εδώ
http://www.quest.gr/prosklhseis/2007/04/autodesk/feedback.html?clickTag=http%3A%2F%2Fwww%2Equest%2Egr%2Fprosklhseis%2F2007%2F04%2Fautodesk%2Ffeedback%2Ehtml.

ξαναδοκίμασα το Link που παραθέτω κι εμένα δουλεύει κανονικά...αχμμμμ...εμφανίζει μια εικόνα κι όταν κάνεις scroll down εμφανίζονται δύο παραθυράκια "περισσότερα" και "δήλωση συμμετοχής"...anyways και από το Link που έβαλες εσύ γίνεται δουλειά...

sorcerer

  • Posts: 52
  • Gender: Female
  • don't waste your time or time will waste u*
Θα συμφωνήσω με τον gpapak και θεωρώ ότι καλό θα ήταν να παραβρεθούμε εκεί...Κωστή μπορεί να μην έχουμε πλήρη γνώση όλων των μοντέλων και των δυνατοτήτων του,πιστεύω όμως ότι κάτι θα μάθουμε με την παρουσία μας εκεί ( βέβαια σίγουρα εσύ ξέρεις παραπάνω από μένα,οπότε μπορεί να μην περιλαμβάνεσαι σε αυτά που λέω  ;) ) Ελπίζω να τα πούμε εκεί  :P

kiku

  • Posts: 11
  • Gender: Female
στις ημερίδες αυτές υπάρχει γενικά μεγάλη συμμετοχή από τον τεχνικό κόσμο, είτε αυτοί είναι φοιτητές, επαγγελματίες, καθηγητές, εκπρόσωποι εταιριών κ.α.Οπότε είναι πάντα μια καλή ευκαιρία για να μάθουμε τα καινούργια προγράμματα και τις εξελίξεις σε θέματα που μας αφορούν αλλά και να κάνουμε καινούργιες γνωριμίες.Μόνο κερδισμένοι μπορούμε να είμαστε στην τελική και να αξιοποιήσουμε το χρόνο μας ουσιαστικά...

 

Copyright © topografoi.com